A Bolzano már 2-0-ra vezet

Bár az utolsó harmadban nagy bajba került a dél-tiroli csapat, de komoly erőt mutatva úrra lett a helyzeten, és Salzburg után odahaza is nyert.

Az EBEL-döntő második meccsén a Bolzano szerzett vezetést a 13. percben, a szlovén Ziga Pance közelről lőtt Brückler mellett a kapuba. Nagy iramú mérkőzést játszottak a csapatok, kemény volt a hangnem, de sportszerűen játszottak a küzdőfelek. A Bolzanónak nem okozott túl nagy gondot a salzburgiak kapu előtti semlegesítése, olyannyira, hogy a harmadik harmadra már talán azt hitték, meglesz magától a győzelem. Hát meglett, de nem magától.

Milan távoli lövésből egyenlített, majd Raffl egy kaputól kapuig tartó fantasztikus szóló végén egy elrontott lövéssel talált utat az addig hibátlanul védő Hübl lábai között. Padlóra került a hazai csapat, a Red Bull közel járt a harmadik találathoz. Mégsem jött ez össze, mert Marco Insam nagyon ügyesen lőtt a kapuba, majd két perc múlva már fordított is a Bolzano, Sharp volt fürge és ügyes emberelőnyben. A kiállítást visszakapta a Salzburg, meglepetésre lehozta a kapust az edzője, és meg is kapták belőlük a gólt, 4-2 lett így a vége.

A három győzelemig tartó párharc közel sem lefutott, a Salzburg nagyon erős játékot mutatott ezúttal, de hátul túl sokat hibázott.