Pacioretty ötpontos estéje

A Montreal csatára egy mesterhármassal és két gólpasszal vette ki a részét az Ottawa elleni feltámadásból.

A Canadian Tire Centre-ben rendezett mérkőzésen a Senators a hatodik perc végén már három góllal vezetett és semmi nem utalt arra, hogy a Habs kiüti az ellenfelét. A Montreal azonban egy hetessel felelt a bekapott gólokra, amiből Max Pacioretty hármat vállalt magára, közte a győztes találatot. A balszélsőnek ez volt a szezonbeli harmadik triplája, ez mindössze három egykori Canadiens-játékosnak sikerült, Jean Beliveau-nak, Guy Lafleurnek és Pierre Larouche-nak.

A Columbus a bajnokot fogadta a rájátszásért folytatott harcban és fájó vereséget szenvedett a bajnoktól. A Jackets hiába vezetett kétszer is a mérkőzésen, 3-3 után a győztes találatot a Chicago szerezte, 3 másodperccel a vége előtt, Ben Smith révén. A vereség ellenére a Columbus ? egyelőre ? megtarthatta nyolcadik helyét, egy ponttal vezet az egy meccsel többet játszott Toronto előtt.

Két rájátszásra hajtó csapat találkozott a Prudential Centerben, ahol a Devils a Capitalst fogadta. A vezetést a vendégek szerezték meg az idénybeli 49. gólját szerző Alekszandr Ovecskin jóvoltából, amit Tuomo Ruutu egyenlített ki a mérkőzés felénél. 1-1 után a győztes találatra egészen a hajráig kellett várni, Ryan Carter a vége előtt öt perccel döntötte el a találkozót, a New Jersey javára. A tabellán a New Jersey három-, a Washington négypontos hátrányban van jelenleg a nyolcadik Columbus mögött.

A Detroit győzni tudott Buffalóban, ezzel pedig óriásit lépett a rájátszás felé. A Red Wings az első játékrészben eldöntötte a mérkőzést, ekkor három gólt rámolt a Sabres kapujába, Daniel Alfredsson és Danny DeKeyser révén. A Sabres a második és a harmadik harmadban szépített, de a Detroit győzelme ettől nem forgott veszélyben.

A Florida kapusa, Roberto Luongo ünnepre, a 800. NHL-mérkőzésére készült. A Calgary elleni találkozó után azonban nem volt mit ünnepelni, csapata ugyanis 2-1-re kikapott a kanadai gárdától. A Flames győztes találatát Mike Cammalleri szerezte, akinek ez volt a félezredik pontja a ligában.

Az Edmonton szétlövések után győzni tudott Phoenixben, ezzel pedig óriási szívességet tett a Dallasnak, ahol imába foglalják majd Sam Gagner nevét. Az Oilers 41 másodperccel a vége előtt egyenlített a center révén, kiharcolva a ráadást. A plusz öt perc nem hozott döntést, így jöhettek a büntetők, ahol ismét Gagner lépett elő főszereplővé, a negyedik körben értékesítette kísérletét, megszerezve a győzelmet az Olajosoknak. A Coyotes jelenleg 86 pontos, eggyel előzi meg a Dallast, amely két mérkőzéssel kevesebbet játszott ellenfelénél.

A Nashville meglepetésre simán győzni tudott az Anaheim otthonában. A Predators a duplázó Colin Wilson, Mike Fisher kettősnek, illetve a három gólpasszt kiosztó Matt Cullennek köszönhetően öt góllal szórta meg Jonas Hiller kapust, aki a lecserélés sorsára jutott a második harmadban. A Nashville-nek a győzelem ellenére nem sok esélye van a playoffra, öt meccsen kellene ledolgoznia hétpontos hátrányát.

Ottawa?Montreal 4-7 (videó)
G.: Smith (2), Hemsky, Zibanejad ill. Pacioretty (3), Markov, Weaver, Eller, Desharnais

Columbus?Chicago 3-4 (videó)
G.: MacKenzie, Johansen, Anyiszimov ill. Morin, Sharp, Hossa, Smith

Detroit?Buffalo 3-2 (videó)
G.: Helm, Jurco, Alfredsson ill. McBain, Deslauriers

Florida?Calgary 1-2 (videó)
G.: Trocheck ill. Agostino, Cammalleri