Egyenlített a Brassó, bronzérmes a Progym

Csíkszeredában nyert a hosszabbításban, így 2-2-re egyenlítette a romániai bajnoki döntő állását a Brassó. A Progym kiütötte a Steauát, megszerezte a bronzérmet.

A finálé negyedik mérkőzésén egyszer sem került előnybe a HSC, viszont háromszor vezetett a Brassó, s mivel az 5. gólt a hosszabbításban lőtték, megnyerték a meccset. Antal Zsombor már a 3 percben vezetéshez juttatta a vendégeket, a második szünetre azonban 1-1-gyel mentek a csapatok, Góga Attila egyenlített. Dornic szerzett újra előnyt a Coronának, emberhátrányban, de Mihály Ede az 56. percben újra egalizált. Jöhetett a ráadás, ahol Dornic késleltetett kiállítás miatt fórban duplázott, 62 percig tartott a meccs, 3-2-re a Brassó nyert.

Így két csíki siker után újra a Brassó nyert. 2-2 az állás. Hétfőn Brassóban folytatják a felek.

A 3. helyért játszott párharcot a gyergyószentmiklósiak szép győzelemmel zárták le, Nyerges, Kozma, Barabás és Kiricsenko góljával 4-0-ra verték a Steauát. 2006 után először szerzett érmet a bajnokságban a gyergyószentmiklósi csapat.

Chris Dreberg (vezetőedző, HSC Csíkszereda): “Nagyon kemény mérkőzés volt. Nem őriztük meg az esélyünket. Nehéz győzni a brassói csapat ellen. Öt a négy ellen a végén hibáztunk, nem tudtuk kivágni a korongot a kék vonalról. Innentől kezdve nem hét mérkőzés van, hanem csak három. Összpontosítanunk kell a következő meccsekre.”

Kari Rauhanen (vezetőedző, Brassó): “Innentől kezdve egy új döntő következik. Szerencsénk volt a hosszabbításban. Minden esetre nagyon kemény találkozó volt. Örvendek, hogy sikerült győzni.”

Cimkék: , , , , ,