A kapitány visszakozott, a legenda ott lehet a vb-n

   

Miroslav Satan és Vladimír Vujtek leült és átbeszélte a dolgokat, így az olimpián nélkülözött népszerű csatár ott lesz a minszki világbajnokságon.

A szlovák válogatott a vb-felkészülés első hetén van túl, ennek során négy napot töltött Besztercebányán. A programban nyolc felkészülési mérkőzés szerepel, április 11-én és 13-án Oroszországgal játszanak Pozsonyban, 24-én és 26-án Kassán a franciákkal, majd kétszer-kétszer Lettországgal és Norvégiával a Szlovákia-kupán, újra Pozsonyban. Az oroszok elleni meccsre Vladimír Vujtek vezetőedző keretet hirdetett, melyben nagy meglepetésre szerepel a szlovák jégkorong jelenlegi legnagyobb neve, a korábban mellőzött Miroslav Satan is.

“Miróval csütörtökön leültünk beszélgetni, és megállapodtunk, hogy keddtől bekapcsolódik a válogatott felkészülési programjába – mondta a válogatott csapatvezetője, Otto Sykora. – Miro játszik majd Oroszország ellen is, reméljük, a fiatalok profitálnak hatalmas tapasztalatából.”

Szlovákia bő vb-kerete:

Kapusok: Július Hudácek (Pardubice, CZE), Jaroslav Janus (Slovan Bratislava, KHL), Ján Laco (Donbassz, KHL)

Hátvédek: Ján Brejcák (Slovan Bratislava, KHL), Peter Ceresnák (Dukla Trencín), Marek Daloga (Pardubice, CZE), Vladimír Mihálik (Slovan Bratislava, KHL), Karol Sloboda, Richard Stehlík (Vítkovice Steel, CZE), Martin Stajnoch (Slovan Bratislava, KHL), Ivan Svarny (Medvescak, KHL), Juraj Valach (Slavia Praha, CZE)

Csatárok: Martin Bakos (Slovan Bratislava, KHL), Martin Bartek, Tomás Bulík (Bílí Tygrí Liberec, CZE), Marcel Hascák (Dinamo Riga, KHL), Adam Lapsansky (HK Poprad), Mário Lunter (Banská Bystrica), Patrik Lusnák (Piestany), Michel Miklík, Juraj Mikús (Slovan Bratislava, KHL), Ladislav Nagy (Jokerit, FIN), David Skokan (Slavia Praha, CZE), Miroslav Satan (Slovan Bratislava, KHL), Rastislav Spirko (Szpartak Moszkva, KHL), Andrej Stastny (Slovan Bratislava, KHL), Radoslav Tybor (Pardubice, CZE), Peter Zuzin (HKM Zvolen)

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
május 18., csütörtök
VB 16:15 RUSCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:15 USAFIN 0-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANGER 2-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SUISWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1 (23:30)
május 20., szombat
INL 09:00 MSKPHC 5-3VÉGE
INL 10:00 PHCMAC 3-7VÉGE
INL 11:00 MACMSK 2-5VÉGE
INL 12:15 ETOSZE 12-1VÉGE
INL 13:05 SZEROK 0-17VÉGE
INL 13:40 ROKETO 1-3VÉGE
VB 15:15 CANRUS 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 SWEFIN 4-1VÉGE
    • SPORT 2
május 21., vasárnap
VB 16:15 RUSFIN 5-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:45 CANSWE 1-2 BVÉGE
    • C8 (SPORT 2 22:00)
május 26., péntek
NHL 02:05 OTTPIT 
    • SPÍLER TV
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk