Előny a hargitai csapatoknál

Csütörtök este rendezték a román bajnoki döntő és a kisdöntő harmadik meccsét is. Folytatódott a székelyföldi csapatok jó sorozata, így már náluk az előny mindkét párharcban.

Csíkszeredában hamar jelentős előnyt szerzett a HSC. 8 perc elteltével Novak és Szőcs találatával már két góllal vezetett a címvédő. A második harmadban Saluga kettős emberelőnyben szerzett találatával jött közelebb a MOL Liga ezüstérmese, de a harmadik harmad közepén egy-egy újabb Szőcs és Novak-gól lehűtötte a brassói reményeket. A 15. percben még egyszer nekigyűrkőzött a Brassó, Imecs talált be, de szinte postafordultával érkezett Mihály Ede válasza, amely egyértelműsítette, ezen az estén csak a HSC lehet a győztes. A vége 5-2 lett, a Brassó skandináv edzőpárosának ki kell találnia valamit.

hscbra-lnh-DSC_7131

fotó: pzephotography

A kisdöntőben éremközelbe került a Progym, pedig nem úgy indult, hogy estére a gyergyóiak fognak örülni. Az első harmadban Mircea és Bocu hozott kétgólos előnyt a Steauának. A második harmad Hildebrand duplázott, ezzel egyenlő lett, de Georgescu visszavette a bukaresti vezetést. Szünet után viszonylag hamar jött az egyenlítés Lackó révén, majd a 14. perc végén a veterán Adorján góljával először vezetett az este folyamán a Gyergyó. Kosztándi a 17. percben egyenlített, de Nyerges a legjobbkor, 24 másodperccel a rendes játékidő vége előtt ismét a piros-fehéreknek szerzett vezetést, és mint az röviddel később kiderült, egyben az 5-4 arányú győzelmet is.

Összesítésben ezzel a két Hargita megyei csapat átvette a vezetést. Ez azt jelenti, hogy péntek este a Progym megszerezheti a bronzérmet, ha minden jól megy, a nagydöntőben viszont még a jövő hétre is marad mérkőzés, ott a péntek tétje, hogy visszaszerzi-e a Brassó a pályaelőnyét, vagy sem.

Cimkék: , , , , , , ,