Brodeur 2757 kapott gólnál jár

A New Jersey kapusa ezzel megdöntötte Gilles Meloche és Grant Fuhr negatív NHL-csúcsát.

Brodeur és a Devils számára azonban sokkal fájóbb, hogy a Phoenix nyerni tudott a Prudential Centerben, így távolodni látszik a playoff. Kétgólos Coyotes vezetésről a New Jersey még visszajött, kiharcolta a szétlövést és legalább az egyik pontot megmentette. A mindent eldöntő találatot Mikkel Bödker szerezte az első párban.

Tuukka Rask és egy 13 másodperces rövidzárlat okozta a Chicago vesztét Bostonban. A Bruins kapusa a bajnok mind a 28 kísérletét hárította, ezzel hetedik hibátlan mérkőzését játszott a szezonban amivel vezeti az NHL tabelláját. A mérkőzés egyébként a harmadik harmad hatodik percében dőlt el, amikor a Bruins 13 másodperc alatt kétszer vette be a Hawks kapuját Carl Söderberg és a meccsen másodszor eredményes Patrice Bergeron jóvoltából.

A Los Angeles a Penguins otthonából hozta el a pontokat, így egymás után nyolcadik idegenbeli győzelmét szerezte a kaliforniai alakulat. Akárcsak New Jerseyben itt is kétgólos előnyre tett szert a vendégcsapat, amelyet a hazaiaknak sikerült ledolgozniuk. A döntés azonban itt megszületett a rendes játékidőben, a harmadik harmad negyedik percében Drew Doughty bombázott a kapuba a jobb bedobókör tetejéről.

Tamások napja Detroitban, a hárompontos Vanek és a duplázó Plekanec vezetésével győzött a Montreal az autóvárosban az Original Six-rangadón. A Habs kétgólos előnyét még ledolgozta a Red Wings a szintén kettőig jutó Tatar góljaival, 3-3 után azonban Pacioretty és Vanek góljaira csak egy válasz érkezett, így a Vörösök pont nélkül maradta a playoffért vívott harcban. A Detroit, akárcsak a Columbus, Toronto, Washington hármas, egyaránt 80 pontos a táblázaton.

Minden idők második leghosszabb szétlövését hozta az Islanders?Lightning mérkőzés. 2-2 és 65 perc játék után jöhettek a rávezetések amelyek egészen a 13. körig húzódtak. Ekkor a pályafutása első büntetőjét értékesítő Sami Salo vezetéshez juttatta a Tampát, amire Johan Sundström nem tudott válaszolni, így a vendégek gazdagodtak a második ponttal.

A Carolina hálóőre, Anton Hudobin lehúzta a rolót Floridában, így a Hurricanes megérdemelten győzött a BBT Centerben. A 35 hárított lövéssel, pályafutása harmadik shutoutját elérő kapus mellett Jirí Tlustyt kell megemlíteni, aki két gólt szerzett a mérkőzésen közte a győztes találatot.

Ryan Miller 27 védésével és TJ Oshie pályafutásának első mesterhármasával a St. Louis könnyedén lépte le a Minnesotát a Scottrade Centerben. A Blues előző meccsén a Toronto ellen David Backes triplázott, így több mint 13 év elteltével fordult elő ismét, hogy két egymást követő mérkőzésen St. Louis-i játékos három gólt érjen el. 2000. december 20-án Pavol Demitra a Gardenben vágott hármat, három nappal később pedig Michal Handzus terhelte meg az Anaheim kapuját egy triplával.

A Nashville is könnyedén lépett át soros ellenfelén, féltucattal küldte haza a Buffalót. A mérkőzés gyakorlatilag az első harmadban eldőlt, amikor a Predators 13 perc alatt négyszer vette be a lecserélésre jutott Matt Hackett kapuját. A kiütés szagú győzelemből Shea Weber két góllal vette ki a részét, így védő létére pályafutás során másodszor érte el a 20 gólos határt.

A Vancouver hosszabbítás után kikapott a Colorado otthonában, és egyre távolabb kerül a rájátszástól. Az Avalanche ezzel szemben már fél lábbal bent van, újabb győzelmével már 98 pontos. A mindent eldöntő találat hirtelen halál első percének a végén esett, amikor Matt Duchene álompasszát Tyson Barrie váltotta gólra.

Joe Thornton 100. játékosként a liga történetében 1200. mérkőzésén lépett jégre, a dupla jubileumot azonban a Winnipeg elrontotta mert győzni tudott a San José otthonában. Pedig a Sharks kétszer is vezetést szerzett, ám 2-2 után Dustin Byfuglien találata már a Jets előnyét jelentette. Logan Couture még kiegyenlítette a védő gólját, azonban Tobias Enström három és fél perccel a vége előtt emberelőnyben megszerezte a győztes találatot a Winnipegnek.

Boston?Chicago 3-0 (videó)
G.: Bergeron (2), Söderberg ill. ?

New Jersey?Phoenix 2-3 (videó)
G.: Clowe, Henrique ill. Chipchura, Summers

Pittsburgh?Los Angeles 2-3 (videó)
G.: Kunitz, Pyatt, Carter, Martinez, Doughty

Detroit?Montreal 4-5 (videó)
G.: Tatar (2), Sheahan, Franzén ill. Plekanec (2), Desharnais, Pacioretty, Vanek