Az Anaheim is 100 pont felett

A szezonban negyedik csapatként a Ducks is átlépte a százpontos határt, jelenleg 101 egységnél jár.

A Ducks Calgaryból hozta el a pontokat, ezzel a szezonban a 22. idegenbeli győzelmét szerezte, amivel beállította a 2007-ből és a 2009-ből származó franchise-rekordot. A csúcsbeállítást a harmadik harmadbeli remek játéknak köszönheti az Anaheim amikor 1-2-ről megfordított a mérkőzést. A Kacsák először Mathieu Perreault révén egyenlítettek a hatodik percben, a győztes találatot pedig Andrew Cogliano szerezte a befejezés előtt öt perccel.

Zsinórban ötödik meccsét nyerte a Rangers, amely Ryan McDonagh és Henrik Lundqvist vezetésével magabiztosan győzte le a Gardenben a Philadelphiát. A Broadwayen székelő csapat hátvédje győztes gólt szerzett és utolsó 14 meccsén 13 pontot gyűjtött, míg a svéd kapus összesen 30 lövést hárított és mindössze szűk kettő percre volt attól, hogy shutoutot érjen el. A Rangers a győzelemmel három ponttal ugyan ellépet a divízióban a Flyerstől, ám két mérkőzéssel többet játszott ellenfelénél.

A Parkőrökhöz hasonlóan a duplázó David Booth vezetésével simán győzött a Vancouver is, amely az Xcel Energy Centerből, a Wild otthonából hozta el a pontokat. A Canucks 1-1 után lendült bele, amikor egymás után négyszer vette be vendéglátója kapuját. A Canucks a győzelemmel négy pontra megközelítette a playoffvonalat, de egy meccsel többet játszott a jelenleg nyolcadik helyen álló Phoenixnél.

Minnesota?Vancouver 2-5 (videó)
G.: Coyle, Niederreiter ill. Booth (2), Kassian, D. Sedin, Kesler

NY Rangers?Philadelphia 3-1 (videó)
G.: Dorsett, McDonagh, Moore ill. Vorácek

Calgary?Anaheim 2-3 (videó)
G.: McGrattan, Hudler ill. Bonino, Perreault, Cogliano