Széligék fölényesen nyerték a francia döntő első meccsét

Felmosta ellenfelével a jeget, 7-2-re nyert a Briancon. Sebők Balázs számára viszont véget ért a klubszezon, csapata ezüstérmet szerzett a finn juniorbajnokságban.

Soha nem látott párosításban zajlik a Ligue Magnus döntője, hiszen a Briancon és az Angers küzd meg az elsőségért. Az első két meccset Brianconban játsszák a csapatok, kedden nagy fölénnyel nyertek Szélig Viktorék. A 45. percben már 7-0-ra vezettek a szezon előtt esélyesebbnek gondolt, szezon közben ugyan botladozó, de azért egy Francia Kupát így is begyűjtő Loire-menti csapat ellen. A meccs hőse az első franciaországi szezonját töltő amerikai csatár, Denny Kearney volt. Egészen elképesztő, hogy Basile mester honnan szedi elő immár évről évre a jobbnál jobb játékosokat, akiket aztán a klub szerény anyagi körülményei miatt 1-2 évnél tovább nem tud megtartani (kivételt ez alól a csapatkapitány Marc-André Bernier és egyik helyettese Szélig Viktor képez). Kearney kedden nem kevesebb, mint négy gólt szerzett, de adott két gólpasszt is, egyetlen gólban nem volt benne csak a hétből. A végén az Angers még két kettős előnyből lőtt góllal szépített, de ez már semmit nem számított, 7-2-re nyert a Briancon és 1-0-ra vezet a párharcban. Folytatás szerda este.

Sebők Balázs két pontot szerzett, csapata mégis kikapott és így ezüstérmet szerzett a finn juniorbajnokságban. A döntő első két meccséhez hasonlóan a harmadikon is korán kétgólos előnyhöz jutottak a hazaiak, Tiivola emberelőnyös gólja után a hetedik percben duplázott. Sebőkék a 11. percben szépítettek ugyan, de nagyon hamar, egy percen belül volt erre válasza a Bluesnak. Aztán a második játékrész vége felé háromra, majd a harmadik periódus elején négyre nőtt a különbség. A Karpat 5-3-ra még feljött, de ezzel elfogyott a tudomány, az egyenlítéshez szükséges két gólt nem lőtték, hanem kapták Sebőkék. A meccset Tiivola mesterhármast jelentő gólja zárta, üres kapura, két perccel a vége előtt, 7-3-ra nyert és bajnok lett a Blues. Sebők ezzel együtt kiválóan teljesített a rájátszásban, hiszen 12 meccsen lőtt 2 döntőt érő gólt, emellett kiosztott 10 asszisztot. Kiváló playoff-formában kezdheti meg a felkészülést a válogatott edzőtáborra.

Cimkék: , , , , , ,