Élesedik a harc a rájátszásért

Csapatoktól függően 10-12 találkozó van hátra az alapszakaszból, már minden meccs playoffszagú, a pontok pedig majdhogynem duplán számítanak.

Joe Pavelski szezonbeli harmadik triplájával és egy gólpasszával vezette magabiztos győzelemre a San Josét az Edmonton otthonában. A Cápák centere emberelőnyben játszott nagyot, egyet előkészített, kettőt pedig egymaga használt ki, így a Sharks mindhárom fórját gólra váltotta a mérkőzésen. A Cápák győzelmükkel továbbnövelték előnyüket a csoportban, már négy egységgel mennek az Anaheim előtt.

A Blues a Toronto otthonában nyert, amely zsinórban hatodik vereségét könyvelhette el, és ennek következtében a playoffvonal alá csúszott. A Blues legjobbja David Backes volt, aki Joe Pavelskihez hasonlóan mesterhármassal keserítette a hazai szurkolókat. A Blues a győzelemmel már 105 pontos és visszavette az első helyet a 104 pontos Bostontól az alapszakasz-győzelemért folytatott versenyben.

A Phonenix az ezer sebből vérző Pittsburgh otthonában győzött és szerzett nagyon fontos két pontot. A Coyotes háromszor szerezte meg a vezetést a mérkőzésen, amit kétszer még ki tudott egyenlíteni a Penguins, Mikkel Bödker találatára azonban már nem tudott felelni a hazai gárda. Győzelmével a sivatagi gárda lélegzetvételhez jutott, három ponttal vezet a Dallas előtt és jelenleg nyolcadik Nyugaton.

Azelőtt a Dallas előtt, amely ma hajnalban a bajnok otthonában vendégeskedett és pont nélkül távozott. A Stars mindent megtett a pontszerzés reményében, 2-0 és 3-1 után is visszajött egy gólra, ám Marián Hossa utolsó percben esett üres kapus találata mindent eldöntött. A Hawks legjobbja az Andrew ShawDuncan Keith páros volt, amelynek tagjai egyaránt egy-egy góllal és gólpasszal zárták a mérkőzést.

Óriási mérkőzést rendeztek a Verizon Centerben, ahol a Capitals a Kingset fogadta. A fővárosiak 40 perc játék után 3-1-re vezettek a duplázó és már 48 gólnál járó Ovecskin vezetésével. A záró húsz percre azonban a Washington leült, a Los Angeles vérszemet kapott és bő tíz perc alatt szerzett három góllal megfordította a mérkőzést. A hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, teljesen eredménytelenül, ráadásul az utolsó percben a vendégek emberelőnybe kerültek, így mindenki elkönyvelte győzelmüket, kivéve az újonc Kuznyecov, aki pályafutása első góljával egy emberhátrányos találattal kiharcolta a hosszabbítást. A ráadás nem hozott döntést, így jöhettek a rávezetések, amelyet a vendégek nyertek Anze Kopitar és Jeff Carter góljainak köszönhetően.

Egy sima mérkőzést bukott el majdnem az Islanders a Carolina otthonában, pedig 33 éve nem kezdett olyan jól idegenben, mint a mai játéknapon. 1981. február 25-én Calgaryban a Szigetlakók a 11. percben már négy gólnál jártak, akárcsak most a PNC Arenaban. A New York azonban a négygólos előny tudatában érthetetlenül visszavett a tempóból, ami majdnem megbosszulta magát. A Hurricanes nem adta fel és tíz perc alatt minimálisra faragta a különbséget. A középső játékrész hajrájában az Islanders Matt Martin jóvoltából kettőre növelte az előnyt megint, ám Nathan Gerbe alig 22 másodperccel később ismét egy gólra hozta fel a vendéglátókat. A záró játékrészben a Canes mindent megtett az egyenlítésért Anders Nilsson azonban a helyén volt, így a dudaszó pillanatában a vendégek örülhettek.

Carey Price szállította a győzelmet a Montrealnak, amely a Buffalót fogadta a Bell Centerben. A Habs kapusa 24 védéssel szezonbeli ötödik, összességében 24. hibátlan mérkőzését játszotta. Price mellett feltétlenül meg kell említeni Max Paciorettyt, aki az 51. percben megtörte a gólcsendet, ezzel nemcsak a győztes találatot szerezte meg, hanem pályafutása 100. gólját is.

Hiába vezetett a Senators már két góllal a Florida otthonában, végül büntetőlövésekkel kikapott és kezdhet megbarátkozni azzal a gondolattal, hogy idén nélküle zajlik a playoff. A Panthers 0-2 után egy 23 másodperces ottawai rövidzárlatot használt ki, amikor Sean Bergenheim és Vincent Trocheck góljaival egyenlíteni tudott. 2-2 után már nem született több találat, így jöhettek a rávezetések amelyet Brandon Pirri döntött el a harmadik körben.

A rájátszás szempontjából, négypontos, élet-halál meccset játszottak Columbusban, ahová a Detroit látogatott. A meccset a hazaiak kezdték jobban és kétgólos előnyre tettek szert az első harmad felére. A Detroit a hetek óta fantasztikus formában játszó, az utolsó 24 meccsén 20 gólt szerző és most ismét kettőt vágó Gustav Nyquist góljaival egyenlített a mérkőzés derekára. 2-2 után mindkét csapat keményen küzdött a győztes találatért, amit végül a Blue Jackets szerzett meg Cam Atkinson jóvoltából. A győzelmet végül Ryan Johansen biztosította be a hazaiaknak hat másodperccel a vége előtt. A győzelemmel a Columbus pontszámban befogta és megelőzte riválisát, és jelenleg a hetedik helyen áll Keleten.

Óriásit játszott az Avalanche Nashville-ben, ahol büntetőlövések után végül győzni tudott. A denveri csapat háromszor volt hátrányban a mérkőzésen, ám a hárompontos csapatkapitány, Gabriel Landeskog vezetésével minden alkalommal egyenlíteni tudott, utoljára négy perccel a rendes játékidő vége előtt. A szétlövésekre maradt a forgatókönyv, ismét a Predators került előnybe, de Ryan O’Reilly negyedszer is visszahozta az Avalanche reményeit. A döntés végül a harmadik párosra maradt, ahol a mérkőzésen egyaránt két-két gólt szerző Roman Josi hibázott, Gabriel Landeskog viszont nem, így a Colorado gazdagodott az extra ponttal.

Végül álljon itt a playoff-tábla, amely kezd nagyon időszerű lenni és naprakészen mutatja a változásokat.

Toronto?St. Louis 3-5 (videó)
G.: Lupul, Gunnarsson, van Riemsdyk ill. Backes (3), Oshie, Steen

Pittsburgh?Phoenix 2-3 (videó)
G.: Jokinen, Pyatt ill. Moss, Vermette, Bödker

Washington?Los Angeles 4-5 (videó)
G.: Ovecskin (2), Penner, Kuznyecov ill. Richards, King, Gáborík, Brown

Carolina?NY Islanders 4-5 (videó)
G.: Skinner, Loktyionov, Szjomin, Gerbe ill. McDonald (2), Martin (2), Clutterbuck