A negyedik hosszabbítás döntött Prágában

   

A KHL pénteki főcsoport-elődöntőinek rendes játékideje rendre döntetlennel zárult, közülük a Lev–Donbassz mérkőzés KHL-rekordot hozott.

A Metallurg Magnyitogorszk a 67. percben verte a Szibirt. A magnyitogorszkiak a 42. percben 2-0-ra vezettek, ám a harmadik harmad második felében két perc alatt egyenlítettek a novoszibirszkiek. A ráadás hetedik percében aztán Zaripov betalált Koskinen kapujába, így a Metallurg nyerte az első mérkőzést a párharcban.

KHL, 5442 néző.
Kosecskin: 94,1% (Pecsurszkij)
K
Koskinen: 88,5% (Beszpalov)
Antyipin, Birjukov, Zaripov, Kovár, Mozjakin
1
Belov, Martinov, Lehtera, Monya, Enlund
Tyerescsenko, Habarov, Kazionov, Paré, Potyehin
2
Alekszejev, Kutuzov, Kopejkin, Koskiranta, Kugrisev
Ibragimov, Lee, Koszov, Platonov, Junykov
3
Lekomcev, Ozsiganov, Gubin, Szannyikov, Sumakov
Malenykih, Metljuk, Brent, Osala, Tyimkin
4
Plehanov, Ignatuskin, Karamnov, Romanov
Mike Keenan
E
Dmitrij Kvartalnov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 06:43 MMG PP Kovár Mozjakin
2-0 41:01 MMG Zaripov Mozjakin Kovár
2-1 51:03 SZI Alekszejev Szannyikov
2-2 52:51 SZI Lekomcev Monya Enlund
3-2 66:29 MMG PP Mozjakin Kovár Ibragimov
25 Kapura lövések száma 34
18 Kiállításpercek 16

A ráadás 77. másodpercében döntött a Szalavat Julajev. A baskírok és a kazahok mérkőzésének rendes játékideje két-két gólt hozott, ám a hosszabbítás második percében Filatov gólja a győzelmet jelentette a vendégek számára.

KHL, 4070 néző.
Jeremejev: 89,3% (Malgin)
K
Vasziljevszkij Andrej: 94,6% (Szohatszkij)
Barker, Lundin, Boyd, Bochenski, Gavrilin
1
Visnyevszkij, Proskin, Dubrovszkij, Zinovjev, Hlisztov
Litvinyenko, Szavcsenko, Antropov, Rugyenko, Sztarcsenko
2
Kulda, Sopel, Makarov, Filatov, Hartikainen
Kudroc, Szemjonov, Pansin, Romanov K., Upper
3
Zubarjev, Kolcov, Kajgorodov, Mirnov, Pihlström
Grebenscsikov, Poliscsuk, Rahmanov, Hamill
4
Vasziljevszkij Alekszej, Iszangulov, Mereszkin, Szlepisev, Sztyepanov
Ari-Pekka Selin
E
Vlagyimir Jurzinov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 02:25 BAA Lundin Bochenski Gavrilin
1-1 33:21 SZJ PP Makarov Hartikainen Kolcov
1-2 42:11 SZJ Kajgorodov Pihlström Kolcov
2-2 56:28 BAA Antropov Szemjonov
2-3 61:17 SZJ Filatov
37 Kapura lövések száma 28
22 Kiállításpercek 8

Izgalmas csatát hozott a SZKA és a címvédő Dinamót búcsúztató Lokomotiv mérkőzése. A jaroszlavliak kétgólos hátrányból mentették hosszabbításra a találkozót, a hosszabbítás 11. percében pedig Kartajev döntött a Lokomotiv javára.

KHL, 12401 néző.
Salák: 88,1% (Jezsov)
K
Sanford: 90,7% (Kolesznyik)
Alekszandrov J., Dallman, Martensson, Thoresen, Cervenka
1
Kronwall, Jakovlev, Averin, Apalkov, Plotnyikov
Szemjonov, Csugyinov, Kablukov, Kovalcsuk, Ponyikarovszkij
2
Visnyevszkij, Gorohov, Platt, Redlihs, Sprukts
Rjaszenszkij, Hafizullin, Makarov, Tyihonov V., Sipacsov
3
Vasziljev, Ljubuskin, Galimov, Kartajev, Konykov
Jugyin, Malisev, Barabanov, Kucserjavenko, Szigarjov
4
Pasnyin, Ahmetov, Kapusztyin, Petrov
Jukka Jalonen
E
Dave King
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 01:55 LOK Konykov Galimov Kartajev
1-1 19:16 SZK Cervenka Martensson Thoresen
2-1 21:01 SZK Kablukov Ponyikarovszkij Kovalcsuk
2-2 24:30 LOK PP Konykov Platt Gorohov
3-2 26:37 SZK Kovalcsuk Kablukov Dallman
4-2 30:20 SZK Cervenka Hafizullin Thoresen
4-3 52:17 LOK Kronwall Galimov
4-4 59:00 LOK PP Apalkov Kronwall Plotnyikov
4-5 70:39 LOK Kartajev Kronwall
43 Kapura lövések száma 42
4 Kiállításpercek 2

Prágában a negyedik hosszabbítás döntött. A rendes játékidő három-három gólja után az első három ráadásban nem esett találat, a hetedik húsz percben elején, 126:13-nál dőlt el Beluhin révén a Donbassz javára . Ez új KHL-rekordot jelent, a 2013-as rájátszásban a Szeversztal–Lokomotiv mérkőzésen a 118. percben született döntés.

KHL, 2014. márc. 21., péntek.
Vehanen: 92,6% (Engren)
K
Leighton: 93,0% (Laco)
Maenpaa, Sevc, Azevedo, Novotny, Ullström
1
Kolár, Piganovics, Wirtanen, Kiiskinen, Laine
Nemec, Oystrick, Vrána, Sekac, Thörnberg
2
Podhradsky, Wilson, Dadonov, Fedotenko, Jakucenya
Gragnani, O'Byrne, Zackrisson, Kapanen, Repík
3
Bartulis, Razin, Varlamov, Kagarlickij, Kaspar
Nakládal, Cingel, Birner, Matai, Ridderwall
4
Szilnickij, Beluhin, Zaharov, Torjanyik
Kari Jalonen
E
Andrej Nazarov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 004:12 DON Dadonov Fedotenko Jakucenya
1-1 017:57 LEV PP Vrána Oystrick Maenpaa
2-1 019:28 LEV PP Vrána Maenpaa
2-2 034:14 DON PP Beluhin Bartulis
3-2 034:35 LEV Cingel Matai
3-3 054:10 DON Jakucenya Beluhin Dadonov
3-4 126:13 DON Beluhin Jakucenya
43 Kapura lövések száma 54
14 Kiállításpercek 35
Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18 18:40 AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 16:00 PEFDHK 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
október 30., hétfő
EL 18:30 TITBRA 
EL 20:00 MISSCC 
    • M4 SPORT
október 31., kedd
U20 12:15 DHKVAS 
   H I R D E T É S
Partnerünk