Fehérvár?Olimpija Ljubljana 3-4

Egyetlen alkalommal vezetett csak az Olimpija a Fehérvár elleni EBYSL-döntő első meccsén, de azt pont a legjobbkor, a lefújáskor tette, így a szlovéneknél van az előny.

Az első harmad közepén másfél perc alatt szerzett kétgólos előnyt az egyébként is aktívabb Fehérvár, előbb Reisz, majd Tóth Gergő mattolta a szlovének kapusát. A második harmadban a vendégeken volt a sor a góllövést illetően, miközben továbbra is a hazaiaknak volt több lehetőségük, az Uduc-Drozg-Humar sor kétszer villant, és ennek köszönhetően döntetlennel mehettek a második szünetre a csapatok.

Jól indult a 3. harmad, Vincze újra megszerezte a vezetést a fehérvárnak, és továbbra is a kék-fehérek diktálták a tempót. Sajnos az 55. percben ennek ellenére az Olimpija szerzett gólt, ráadásul, hogy még fájóbb legyen a dolog, emberhátrányban játszva. Következhetett a hosszabbítás, amelynek a 3. percében aztán Uduc megszerezte saját maga harmadik, csapata negyedik gólját is, így idegenben szerzett vezetést a szlovén csapat. Kiss Dávid a mérkőzés előtt azt nyilatkozta, a kulcsjátékosokat kell kikapcsolni a szlovén csapatban. Ez szombaton nem sikerült tökéletesen, de még semmi nincs veszve, kedden este idegenben ki lehet harcolni a harmadik mérkőzés jogát.

EBYSL-döntő (U20):
2014. március 22., 19.00: Fehérvár?Olimpija 3-4 h.
2014. március 25., 18.15: Olimpija?Fehérvár
2014. március 29.: Fehérvár?Olimpija (ha szükséges)

2014. március 23., 16.00: Olimpija?MAC

Mindeközben a magyar U16-os bajnokság is a helyosztóihoz érkezett. A harmadik helyért folyó csatát a Vasas nyerte 3-1-re a Pesterzsébeti Farkasok ellen, míg a döntő első mérkőzését kedden a Fehérvár nyerte 9-2-re, szerdán viszont a MAC diadalmaskodott 3-2-re, így itt jelenleg 1-1 az állás.

Az U14-es korosztályban is a fentebbi két csapat csatázik a döntőben. Vasárnap Fehérváron 5-1-es hazai siker született, kedden 7-1-re nyertek Budapesten. Szerdán úgy léphettek jégre a fehérváriak, hogy söpréssel lehetnek bajnokok, ám a MAC a hajrában győztes gólt szerzett, 2-1-re nyert, így megakadályozta a bajnokavatást.