MAC–Fehérvár 2-5

Az ifjúsági EBEL négyes döntőjében a magyar U18-as finálé visszavágóját is a Volán nyerte.

A győzelem kulcsa a harmadok végi gólszerzés, valamint a harmadik harmad egyperces MAC-os rövidzárlata volt. A sok kiállítást eredményező első játékrész utolsó percében Erdély Csanád szerezte meg a vezetést az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia javára. A szünet után a MAC nagy erőket vonultatott fel a fordítás érdekében, dominált is a budapesti csapat, Havasi Dávid nem érdemtelenül egyenlített a meccs felénél. De az utolsó perces átok ezúttal is hatot, Láday Tamás 4 a 4 elleni játéknál talált be Arany Gergely kapujába. Pedig ebben a periódusban 19:6-ra nyerte a kapura lövéseket a fővárosi csapat.

A záró 20 percre vonatkozó MAC-tervek 57 másodperc alatt semmisültek meg. A 44-45. percben ugyanis ennyi idő kellett 3 hazai gólhoz. Láday duplázott, Vokla Roland a 4., Balogh Bence az 5. Volán-gólt lőtte. Stipsicz Bence révén a MAC is életjelet adott, 5-2 állt ekkor a táblán, majd nyolc perc alatt hat percig játszott előnyben a háromgólos hátrányban lévő egyesület. Gól azonban nem jött, így eldőlt, nem lesz több fordulat a mérkőzésen. A vége 2-5 lett, így szombaton nyugodtabban szerepeltetheti kulcsjátékosait az U20-as döntőben a Fehérvár.

A torna esti mérkőzésén a szlovén Olimpija Ljubljana az osztrák LA Starsszal méri össze magát.