Fiatalokkal edzőtáborozik az osztrák válogatott

 

Manny Viveiros jelentős átalakításokat hajtott végre a keretben az olimpiához képest. Nagyobb szerep jut a fiataloknak.

Igaz, egyelőre a légiósok jó része és az EBEL-ben még érdekelt három osztrák csapat legjobbjai hiányoznak.

Rövid edzőtábort tart Bécsben a Gojangra készülő osztrák válogatott. A várakozásoknak megfelelően Manny Viveiros szövetségi kapitány elkezdte a fiatalítást, amit híven tükröz a behívottak névsora is. A nevek között természetesen nem találjuk a válogatottságot korábban lemondó Setzingert, Lukast, Pöcköt és Andre Lakost sem. A korábbi keretből viszont ott lesz a kapus Rene Swette (KAC), David Kickert (Vienna Capitals) és a svájci harmadosztályból behívott 17 éves juniorválogatott Stefan Müller (Pikes EHC Oberthurgau), a hátvédek közül Martin Schumnig (KAC), Andreas Wiedergut (Graz), Patrick Peter (Vienna Capitals) és Maximilian Isopp (KAC), míg a csatárokat Manuel Ganahl (Graz), Stefan és Manuel Geier, Thomas Koch (mindhárom KAC), Thomas Hundertpfund (Timra, SWE), Niki Petrik (Dornbirn), Kevin Puschnik, Niki Hartl, Rafael Rotter, Mario Fischer, Michael Schiechl, Markus Schlacher (mind Vienna Capitals) erősíti.

A kapitány testközelből szeretné megnézni, mire képesek a fiatalok, közülük a svájci juniorból az NLB-be továbblépő Johannes Bischofberger, valamint Sascha Bauer (Vienna Capitals), Rupert Strohmeier (Graz) és az új csodagyerek, a 2015-től NCAA-szerződéssel rendelkező 18 éves Marco Richter (LA Stars) kapott behívót.

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 13., péntek
EL 17:30 BRAVC2 4-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 2-4VÉGE
EL 18:00 DABFTC 4-2VÉGE
EL 18:00 SCCMAC 5-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 6-4VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 
U20 20:00 UTEPEF 
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk