Fiatalokkal edzőtáborozik az osztrák válogatott

 

Manny Viveiros jelentős átalakításokat hajtott végre a keretben az olimpiához képest. Nagyobb szerep jut a fiataloknak.

Igaz, egyelőre a légiósok jó része és az EBEL-ben még érdekelt három osztrák csapat legjobbjai hiányoznak.

Rövid edzőtábort tart Bécsben a Gojangra készülő osztrák válogatott. A várakozásoknak megfelelően Manny Viveiros szövetségi kapitány elkezdte a fiatalítást, amit híven tükröz a behívottak névsora is. A nevek között természetesen nem találjuk a válogatottságot korábban lemondó Setzingert, Lukast, Pöcköt és Andre Lakost sem. A korábbi keretből viszont ott lesz a kapus Rene Swette (KAC), David Kickert (Vienna Capitals) és a svájci harmadosztályból behívott 17 éves juniorválogatott Stefan Müller (Pikes EHC Oberthurgau), a hátvédek közül Martin Schumnig (KAC), Andreas Wiedergut (Graz), Patrick Peter (Vienna Capitals) és Maximilian Isopp (KAC), míg a csatárokat Manuel Ganahl (Graz), Stefan és Manuel Geier, Thomas Koch (mindhárom KAC), Thomas Hundertpfund (Timra, SWE), Niki Petrik (Dornbirn), Kevin Puschnik, Niki Hartl, Rafael Rotter, Mario Fischer, Michael Schiechl, Markus Schlacher (mind Vienna Capitals) erősíti.

A kapitány testközelből szeretné megnézni, mire képesek a fiatalok, közülük a svájci juniorból az NLB-be továbblépő Johannes Bischofberger, valamint Sascha Bauer (Vienna Capitals), Rupert Strohmeier (Graz) és az új csodagyerek, a 2015-től NCAA-szerződéssel rendelkező 18 éves Marco Richter (LA Stars) kapott behívót.

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 19., péntek
ROM 17:30 BRAGAL 7-0VÉGE
ROM 17:30 STESCC 5-8VÉGE
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE 3-1VÉGE
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 INFO
EL 20:00 TITFTC INFO
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U20   PEFKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U20 19:00 MISDHK 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   ZEGPEF 
U20 15:45 UTEOHC 
KHL 17:30 DMISBA 
    • SPORT 2
U20 17:40 VASG99 
U18 18:45 UTEVAS 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
január 27., szombat
DEBL   KMHGGV 
U18   AVSRBS 
U18   VSVETO 
U18   ZEGGEP 
U20   HDJMAC 
U20   VSVAVS 
U20 12:45 ETODHK 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 15:50 MACKAC 
EL 18:30 TITBRA 
U18 18:45 UTEMIS 
U18 19:40 VASEHL 
január 28., vasárnap
DEBL   GEPGGV 
U18   OHCMIS 
U20   HDJAVS 
U20   OHCDHK 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
U20 11:30 UTEKMH 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 13:20 MACRBS 
U18 15:20 UTEETO 
U18 16:35 KMHEHL 
EL 18:30 UTEDAB 
EL 19:50 VC2SCC 
január 29., hétfő
EL 18:00 FTCBRA 
EL 20:00 MACMIS 
    • M4 SPORT
Partnerünk