Megvan Lundqvist 302. győzelme

A svéd kapus az Ottawa elleni sikerrel megelőzte Mike Richtert, és a Rangers történetének legtöbb győzelmet számláló kapusa lett.

A Senators hiába vezetett kétszer is a Rangers ellen, végül óriási verésben részesült a Canadian Tire Centreben. 2-1-es hazai vezetés után a vendégek 7-2-re nyerték az utolsó két harmadot, amiből kiemelkedett az a bő tíz perc, amikor zsinórban négyszer vették be az Ottawa kapuját a középső játékrészben. A történelmet író Lundqvist mellett a Rangers legjobbja a NashBrassard kettős volt, amelynek tagjai egyaránt kétszer iratkoztak fel a góllövőlistára.

New York másik csapata, az Islanders már korántsem volt olyan szerencsés, mint a Rangers, egy féltucatot kapott hazai jégen a Minnesotatól úgy, hogy még gólt sem ütött a 36 lövést hárító Ilja Brizgalovnak. A Wild kiütéses győzelmében az orosz kapuson kívül a Matt MoulsonMikko Koivu, kettős járt az élen. A szezont még az Islandersnél kezdő Moulson duplázott egykori csapata ellen, míg Koivu három gólpasszt adott, ezzel megszerezte 438. pontját, így a Minnesota történetének legponterősebb játékosává lépett elő, megelőzve Marián Gáboríkot.

Megállíthatatlan a Boston, amely a Devilst félresöpörve egymás után tizedik győzelmét szerezte, már 99 pontos és egyértelműen bejelentkezett az alapszakasz-győzelemre. A Bruins idegenbeli sikere egy pillanatra sem forgott veszélyben, ahol a győztes találatot az a Jarome Iginla szerezte, akinek ez volt pályafutása 556. találata és ezzel éppen az egykori bostoni legendát, John Bucykot  fogta be, aki az örökranglista 29. helyén áll.

A sérülésektől tizedelt Penguins két elveszett mérkőzés után talált vissza a helyes útra. A Console Centerben játszott meccsen a hazaiak nem kímélték ellenfelüket, egy ötöst vágtak a vendég dallasi társaságnak. A Stars csak 1-1-ig volt partiban a vendéglátójával, ahol a Crosby és Stepniak játszott a főszerepet. A Főpingvin egy gólpassz mellett kétszer köszönt be, míg jobbszélső éppen fordítva szerzett három pontot.

A pályafutás legjobbját nyújtó, összesen 46 alkalommal védő Anton Hudobinnak mindössze 50 másodperc hiányzott ahhoz, hogy kapott gól nélkül zárja a Blue Jackets elleni idegenbeli találkozót. A bekapott gól azonban már nem osztott vagy szorzott, a vendég Hurricanes az utolsó percre eldöntötte a mérkőzést az Andrej Loktyionov, Patrick Dwyer párosnak köszönhetően. A Carolina a sikernek köszönhetően 2004. március 8-a után távozhatott ismét győzelemmel a Nationwide Arenaból.

Patrick Roy először látogatott edzőként egykori sikerei helyszínére, Montrealba. Az egykori kapusnak a kirándulás nem sikerült fényesen, csapata a Colorado ugyanis háromgólos vereséget szenvedett a Bell Centernben. Közel 55 percig és 3-3-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám ekkor érkezett Thomas Vanek aki korábbi gólját megtoldotta még kettővel, így a mesterhármasával elévülhetetlen érdemeket szerzett a győzelemben.

A playoffért folytatott verseny szempontjából fontos meccset nyert a Detroit, amely a Torontót verte meg a Joe Louis Arenában. A Red Wings a duplázó Gustav Nyquist és a győztes találatot jegyző Daniel Alfredssonnak köszönhetően tartotta otthon a pontokat. A Detroit a győzelemmel egy pontra megközelített a még éppen rájátszást jelentő nyolcadik helyen álló Columbust.

Kétgólos hátrányt ledolgozva győzött a Flyers a Chicago ellen a Wells Fargo Centerben. A bajnok a második harmad elején másfél perc alatt szerzett kétgólos előnyt, amit Scott Hartnell egalizált két góllal még ebben a játékrészben. Mivel több gól nem esett a rendes játékidőben, jöhetett a ráadás ahol a vége előtt öt másodperccel Claude Giroux találata döntött a hazaiak javára. A Philly csapatkapitánya ezzel tartja remek formáját, a december 11-én lejátszott Hawks?Flyers meccs óta összesen 51 pontot szerzett, többet, mint bárki más a ligában.

Alsóház rangadót rendeztek a Saddledomeban ahol a Flames a Sabrest fogadta. A vendégeknél karrierje során először volt kezdő a vasak között Nathan Lieuwen, ám ő sem tudta megállítani csapata mélyrepülést, a Buffalo zsinórban hetedik alkalommal szenvedett vereséget. A Calgary 0-1 után a szezonbeli 20. gólját szerző Mike Cammalleri és a két gólpasszt leosztó Chris Butler vezetésével megfordította és megnyerte a találkozót.

Két playoffra esélytelen csapat találkozott Edmontonban, ahol az Oilers a Predatorst fogadta. Az hazaiak egy végtelenül sima meccsen hozták a győzelmet az egyaránt három-három pontig jutó Eberle, Nugent-Hopkins kettősnek köszönhetően. Az Edmonton az utolsó 17 meccséből tízet megnyert, háromszor döntetlent játszott így megszerezhető 34 pontból 23-at bezsebelt. Ez 67%-os teljesítmény, ami bőven elegendő lett volna a rájátszáshoz a kanadai csapatnak, ha egész évben így teljesít.

Már nem meglepetés, ha az Anaheim vereséget szenved hazai jégen. Pedig a Ducks mindent megtett ennek elkerülése érdekében, kétszer egyenlített a Capitals ellen, harmadszorra azonban már nem sikerült. A fővárosiak frissen igazolt kapusa, Jaroslav Halák 43 lövést hárított, a győztes találatot pedig az az Ovecskin szerezte, aki már 46 gólnál jár és már most oda lehetne neki adni a Maurice Rocket Richard trófeát.

Óriási kapusparádé volt a másik kaliforniai mérkőzésen is a Sharks?Panthers összecsapáson, ahol Roberto Luongo 52 védéssel vezette győzelemre a vendégeket. A harmadik harmadban a San José elképesztő nyomás alatt tartotta ellenfelét, 29-2-re nyerte a lőpárbajt, azonban csak egyetlen egyszer tudta bevenni az emberfeletti teljesítményt nyújtó Luongo kapuját. Az 1-0-ra megnyert játékrész azonban kevés volt az üdvösséghez a hazaiaknak, mert a másodikat 3-1 arányban vesztették el.

New Jersey?Boston 2-4 (videó)
G.: Eliás, Zajac ill. Bergeron, Marchand, Iginla, Kelly

NY Islanders?Minnesota 0-6 (videó)
G.: ? ill. Moulson (2), Spurgeon, Granlund, Stoner, Fontaine

Pittsburgh?Dallas 5-1 (videó)
G.: Crosby (2), Kunitz, Stempniak, Sutter ill. Seguin

Columbus?Carolina 1-3 (videó)
G.: Jenner ill. Gerbe, Loktyionov, Dwyer