A Jets és Blake Wheeler nagy napja

Winnipegben kinyílt a gólzsák, a Dallas egy hetest kapott a kanadai városban.

A Winnipeg 1-2 után indult be igazán, amikor zsinórban féltucatot rámolt be a vendégek kapujába, amiből Blake Wheeler négy gólpasszal vette ki a részét. Természetesen nem csak ő volt a jégen hanem a Dustin ByfuglienTobias Enström, Olli Jokinen trió is, amelynek tagjai egyaránt három ponttal zárták az estét. Az Atlanta/Winnipeg franchise történetében mindössze egyszer fordult elő a 14 év alatt, hogy négy játékos is legalább három pontot szerezzen egyetlen mérkőzésen. 2002. január 19-én a Florida otthonában 6-1-re győzött a Trashers, amiből az Ilja Kovalcsuk, Pascal Rheaume páros öt-öt ponttal, míg a Dany HeatleyTony Hrkac kettős három-hárommal vette ki a részét.

Logan Couture egyetlen emberhátrányos találata döntött a Gardenben, ahol a Rangers a San Josét fogadta. A Sharks kapujában Antti Niemi óriási napot fogott ki, 41 lövést hárított és szezonban negyedszer maradt érintetlen a hálója. A Sharks 21. győzelmét szerezte keleti csapat ellen, és ezzel jelenleg a legjobb a Nyugati-konferenciába tartozó csapatok között.

Két nap alatt kétszer verte meg a Flyers a Penst, a hazai 4-0 után most a Consol Eneregy Centerben győztek a narancs mezesek simán 4-3-ra. A mérkőzés gyakorlatilag az első harmad derekára eldőlt, amikor a Philly a duplázó és gólpasszt adó Wayne Simmonds vezetésével háromgólos előnyre tett szert. A Philadelphia a győzelemmel megelőzte a Rangerst és feljött a második helyre a Metropolitan-csoportban.

Akárcsak Pittsburghben, Washingtonban is hasonló forgatókönyv szerint zajlottak az események. A Capitals a kilencedik perc végére háromgólos előnybe került a Toronto ellen, ahonnan a vendégeknek már nem volt esélyük a pontszerzésre. Egy gólos mínuszra még visszakapaszkodtak ugyan, de Troy Brouwer második gólja megpecsételte a sorsukat négy másodperccel a vége előtt.

A Canucks a Panthers vendége volt, így három hét után szembekerült korábbi kapusával, Roberto Luongóval. A Vancouver nem tudott felülkerekedni a rendes játékidőben és a ráadásban egykori hálóőrén, a döntés a szétlövésekre maradt. A rávezetések alatt mindössze egy gól született amit a vendégek részéről Nicklas Jensen szerzett, így a vendégek gazdagodtak az extra ponttal.

Az Oilers győzni tudott a Carolina otthonában a Justin SchultzBen Scrivens párosnak köszönhetően. A kapus Scrivens 29 lövést hárított, míg a hátvéd Schultz egy gólpassz mellett győztes találatot szerzett a harmadik harmadban emberelőnyből. Bármilyen hihetetlen ez volt a szezonban az első alkalom, hogy edmontoni bekk a hálóba talált emberelőnyben.

A Colorado kapusának, a 38 védésig jutó Szemjon Varlamovnak mindössze hat másodperc hiányzott ahhoz, hogy kapott gól nélkül lehozza az ottawai kirándulást. A shutoutot Mika Zibanejad vette el az Avalanche kapusától, megszerezve ezzel a Senators  becsületgólját. Zibanejad találata azonban nem szorzott, nem osztott, mert addigra a vendégek Matt Duchene vezetésével háromgólos előnyt építettek.

A Montreal az első harmadban 86 másodperc alatt ütött két góllal lerendezte a mérkőzést, majd Dustin Tokarskira bízta magát, aki a Canadiens hőse lett és pályafutása első hibátlan mérkőzésén védett. A 24 éves kapusnak 29 védésre volt szüksége Buffalóban, ahol óriási ováció fogadta a hazatérő Thomas Vaneket.

A sérüléséből visszatérő Marián Hossa vezetésével győzött könnyedén a Chicago a Detroit ellen. A szeles városban rendezett Original Six-örökrangadón a Blackhawks szélsője egy góllal és két gólpasszal volt a találkozó legjobbja. A szlovák szélső mellett Ben Smith villogott, aki egy assziszt mellett győztes találatot ért el. A Red Wings ezzel a kudarccal a playoffvonal alá került és erősen kérdéses, hogy egymás után 23. szezonjában is ott lesz-e rájátszásban.

Florida–Vancouver 3-4 (videó)
G.: Hayes (2), Trocheck ill. Hamhuis, Jensen, Burrows

Washington–Toronto 4-2 (videó)
G.: Brouwer (2), Chimera, Ward ill. Bodie, Phaneuf

Carolina–Edmonton 1-2 (videó)
G.: J. Staal ill. Hendricks, Schultz

NY Rangers–San José 0-1 (videó)
G.: – ill. Couture