Széligék bejutottak a francia döntőbe

A Briancon ellentmondást nem tűrő játékkal és söpréssel jutott túl a Dijonon a francia bajnokság elődöntőjében. Vas Jánosék szépítettek, ők 1-3-ra állnak. Nagy Gergő emberhátrányos gólt lőtt.

Első meccslabdáját azonnal beütötte a Briancon. Szombaton 3-0-s összesített előnnyel várták a Ligue Magnus elődöntőjének negyedik összecsapását és le is zárták a párharcot. Az első két harmadot egyaránt 2-1-re nyerték, amit a harmadik húsz perc végén egy üres kapus találattal fejeltek meg, így 5-2-re nyertek. Szélig Viktor ezúttal nem szerzett pontot, viszont a rájátszás 8 meccsén már +12-nél jár.

Vas Jánosék nyertek, de továbbra is szinte kilátástalan a helyzetük, miután az Angers 3-1-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban. A Rouen ezúttal nem ismert kegyelmet, 4-0-ra lemosta ellenfelét, amely 39 lövésből egyszer sem tudott betalálni a vendégek hálójába. Vas János nem szerzett pontot.

Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Quad City Mallards a Denvertől, igaz, szombaton volt a legkisebb a különbség a két csapat között. Az első harmadot a Quad City, a másodikat a Denver nyerte két góllal, így 3-3-as döntetlennel futottak neki a csapatok a záró húsz percnek. Az 52. percben újra megszerezte a vezetést a Quad City, sőt, az 55. percben Nagy Gergő emberhátrányban is betalált, ismét kétgólos előnyhöz juttatva csapatát. A hátra lévő öt és fél percet azonban nem tudta kibekkelni a csapat, a hazaiak az 57. percben szépítettek, majd négy másodperccel a rendes játékidő letelte előtt egyenlíteni is sikerült. Jöhetett a hosszabbítás, majd gól hiányában a szétlövés, melynek során a Denver célzott pontosabban, így végül 6-5-re megnyerte aa mérkőzést. Nagy Gergő egy góllal és +1-gyel zárta a mérkőzést. Hatalmas gólja megtekinthető erre a linkre kattintva.

Kóger Dánielék 4-0-s vereséget szenvedtek a Reading Royals otthonában. Két harmad után még csak 1-0 volt a hazaiaknak, ám az utolsó játékrész első két percében két gólt is kapott az Elmira, így gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A végeredményt az 57. percben állította be a Reading egy emberelőnyös találattal. Kóger -1-gyel zárt.

Hazai pályán nyert az El Paso Rhinos a Dallas Snipers ellen. Nagy Krisztiánék az első és a második harmadban is egy-egy gólt szereztek. A harmadik harmad elején emberelőnyből feljött egy gólra a Dallas, és a végén a kapusukat is lehozták, de ebből a Rhinos szerzett találatot, beállítva a 3-1-es végeredményt. Nagy Krisztián pontot nem szerzett, Vay Ádám viszont 23 lövésből 22-t fogott, ami 95,7%-os teljesítmény.

Cimkék: , , , , , , , , , , , , , ,

VB18 13:00 HUNUKR