Száguld a Blues

A St. Louis hajnalban az Edmonton nótáját húzta el, és egyelőre megállíthatatlanul halad az alapszakasz-győzelem felé.

A Blues?Oliers párharc utolsó kilenc találkozójából a nyolcadikat nyerte a St. Louis, amely az utolsó harmadban játszott ellenállhatatlanul, amikor négyszer vette be a vendégek kapuját. A találkozón Jaden Schwartz duplázott, az olimpiai hős T.J. Oshie egy gól mellett két gólpasszt adott, akárcsak a 12 mérkőzés után visszatérő center, Vladimír Sobotka.

Az Xcel Energy Centerben Wild?Rangers mérkőzést rendeztek, ahol minden játékrészben egyszer-egyszer villant fel a vörös lámpa. A hazaiak az első és az utolsó, míg a vendégek a középső harmadban voltak eredményesek, így a Minnesota 2-1-es győzelmet aratott. A Minnesota kapujában Darcy Kuemper szezonbeli 12. győzelmét szerezte, ezzel megdöntötte az újoncokra vonatkozó franchise-rekordot.

A Bruins zsinórban hetedik győzelme szerezte, miután a Minnesotához hasonlóan 2-1 arányban verte aktuális ellenfelét, a Phoenixet. Az újabb győzelemmel a Boston már 93 pontos és átvette a vezetést a Pittsburghtől a Keleti-konferencia élén.

Hiába volt az egész mérkőzésen óriási fölényben a Carolina a Buffalo ellen, csak az utolsó nyolc percben tudta a maga javára fordítani a mérkőzést a PNC Arenaban. A Hurricanes összesen 54 lövést küldött Neuvirth kapujára, aki a harmadik harmad második feléig életben tartotta a Sabres pontszerzési esélyeit. Ám a hajrához közeledve Szjomin és Jirí Tlusty góljaival a Hurricanes fordított, az utolsó másodpercben pedig Nathan Gerbe a győzelmet is bebiztosította.

A játéknap egyetlen szétlövését a Blue Jackets?Sharks mérkőzés hozta, ahol a végén a vendégek örülhettek. A Columbus kétszer is vezetést szerzett a mérkőzésen, ám a San José mindkétszer egalizált, sőt a harmadik harmadban már a hazaiaknak kellett futni az eredmény után. James Wisniewski találatával a Kékek kiharcolták a ráadást, ami nem hozott döntést, így jöhettek a rávezetések, ahol Joe Pavelski egyetlen találata döntött. Győzelmével a Sharks az utolsó 10 meccsen 17 pontot szerzett és ezzel befogta a Pacific-csoport élén álló Anaheimet.

Floridai rangadót rendeztek Tampában, ahol a Lightning legyőzte a Pantherst és öt elveszett mérkőzés után örülhetett. A hazaiak 2-1-es vendégvezetésnél zsinórban négyszer voltak eredményesek a Steven Stamkos, Ryan Callahan duó jóvoltából, ahol mindkét játékos első gólját szerezte, előbbi hosszú sérülése, utóbbi a klubcseréje után. Az utolsó percben a Florida 38 másodperc alatt szerzett két gólt, amivel szorossá tudta tenni ugyan a mérkőzést, a pontszerzéshez azonban kevés volt.

A Kings közel egy éve nem szenvedett vereséget kétgólos előnyről, így elmondható, hogy igazi bravúrgyőzelmet aratott a Toronto a Staples Centerben. 0-2 után a Leafs minden harmadbanszerzett egy gólt, míg a sérülés miatt lecserélt Bernier helyére érkező Reimer 31 lövést hárítva hibátlan teljesítményt nyújtott.

Boston?Phoenix 2-1 (videó)
G.: Chára, Iginla ill. Korpikoski

Carolina?Buffalo 4-2 (videó)
G.: Skinner, Szjomin, Tlusty, Gerbe ill. Ennis, Stafford

Columbus?San José 3-4 (videó)
G.: Johansen, Umberger, Wisniewski ill. Marleau (2), Nieto

Tampa Bay?Florida 5-4 (videó)
G.: Salo, Kostka, Callahan, Johnson, Stamkos ill. Fleischmann, Howden, Upshall, Pirri