Bouwmeester zsinórban 700. meccsét játszotta

Az NHL és a St. Louis vasembere a Dallas elleni meccsen érte el ezt a mérföldkövet, amivel az aktív játékosok között az elsőn, az örökranglistán az ötödik helyen áll.

A Bluesnak Jay Bouwmeesteren kívül nem sok öröme maradt, a Dallas játékosai fejben semlegesíteni tudták magukat a Peverley-t  körülvevő drámai eseményektől és győzni tudtak St. Louisban. A mérkőzésen az első és a harmadik harmad is 1-1-es döntetlennel zárult, így jöhetett a hirtelen halál, amelynek Jamie Benn vetett végett a ráadás negyedik percében. A Blues kapujában Ryan Miller első vereségét szenvedte el új csapatában.

jay-bouwmeester1

A Carolina megszakította rossz sorozatát a Rangers ellen, tíz elvesztett mérkőzés és több mint három év elteltével legyőzte ellenfelét. A Hurricanes a negatív széria megszakítását a Jiri TlustyJordan Staal párosnak köszönheti, akik egy-egy góllal és gólpasszal járultak hozzá a sikerhez.

Hazai jégen a Buffalo Sabres hiába vezetett már a harmadik perc legelején a Nashville ellen, végül sima vereséget szenvedett. A Predators a bekapott gólra néggyel felelt amiből a Nick SpalingShea Weber, Craig Smith trió egyaránt 1+1-el vette ki a részét. A vendégek a First Niagara Centerben elért győzelmükkel ismét 50%-os mutatón állnak .

Jaromír Jágr nem lankad. A Devils 42 éves cseh zsenije Philadelphiában a harmadik harmad derekán 1-1-es állásnál megszerezte pályafutása 124. győztes gólját, tovább javítva ezzel saját NHL-csúcsát. A New Jersey kapujában Martin Brodeur sem maradt le csapattársától, 30 lövést hárított és félszázadik győzelmét ünnepelte a Flyers ellen.

A playoffért folytatott verseny szempontjából rendkívül fontos, négypontos meccset rendeztek Columbusban, ahol a Blue Jackets a Red Wingset fogadta. A mérkőzés az 51. percben dőlt el, amikor 1-1-es állásnál a hazaiak 40 másodperc alatt kétszer vették be a vörösök kapuját Boone Jenner és Brandon Dubinsky által. A győzelemhez természetesen nemcsak a csatárok, de Szergej Bobrovszkij is kellett, aki 39 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Phoenix Radim Vrbata remeklésének köszönhetően minden harmadban egy gólt ütve, biztosan hozta el a kötelező két pontot a Panthers otthonából. A Coyotes szélsője csapata minden találatából kivette a részét egy gól és két assziszt formájában. 0-3-nál a Panthers becsületgólját az a Brandon Pirri szerezte, aki trade deadline idején került a csapathoz és először volt eredményes új állomáshelyén.

Két nap alatt kétszer verte a Pittsburgh a Washingtont. A fővárosi 3-2-es diadal után ma hajnalban a Pingvinek a Consol Energy Centerben győzték le a Capitalst 2-0 arányban. A Pens kapujában Marc-André Fleury 32 védéssel szezonbeli ötödik hibátlan meccsét teljesítette.

Egy megnyert sima meccset engedett ki a kezéből a Minnesota az Edmonton ellen és ezzel elrontotta az 1000. alkalommal jégre lépő Matt Cooke jubileumát. A Wild az első harmadban négy perc alatt háromszor mattolta az Oilers védelmét, és ezzel akár el is dönthette volna a mérkőzést. Azonban hátradőltek, a vendégek vérszemet kaptak, hosszú hajrát nyitottak és az 56. percre ledolgozták a hátrányukat. A ráadás nem hozott gólt, így jöhettek a szétlövések, ahol a döntés a negyedik körre maradt, amikor Jason Pominville hibázott, Taylor Hall viszont nem.

A San José minden harmadban két gólt ütve simán lelépte a Torontot a SAP Centerben. A féltucat hazai gólból Joe Thornton három gólpasszt, míg Joe Pavelski két gólt és egy asszisztot vállalt magára, amiben benne volt pályafutása 400. pontja is.

Buffalo?Nashville 1-4 (videó)
G.: Stafford ill. Spaling, Weber, Smith, Gaustad

Philadelphia?New Jersey 1-2 (videó)
G.: Grossman ill. Zajac, Jágr

Carolina?NY Rangers 3-1 (videó)
G.: Tlusty, J. Staal, Lindholm ill. Klein

Columbus?Detroit 4-1 (videó)
G.: Foligno, Jenner, Dubinsky, MacKenzie ill. DeKeyser