Fehérvár?Klagenfurt 5-2

A junior EBEL címvédője bravúros győzelmet aratott a 11 EBEL-játékossal felálló KAC ellen az elődöntő 1. mérkőzésén.

Természetesen a hazaiaknál is volt 5-6 játékos, aki idén több-kevesebb ehetőséget kapott a felnőtt bajnokságban, de az osztrákoknál sokkal több olyan akad, aki 20-30 meccset nyomott le ebben az évben, és közülük többen már gólokat és pontokat is szereztek. Ráadásul a KAC az U18-as és az U20-as osztrák válogatott egyik komoly magját adja. Mivel ők nem jutottak az EBEL-ben a legjobb nyolc közé, éppenséggel a Volán miatt, ezért teljes kerettel állhattak fel az EBYSL-ben, idén először. Mindez azonban nem rengette meg a kemény, de mozgékony játékra törekvő hazai csapatot.

AVSKAC U20

Mint ahogy az sem, hogy az első cserében megszerzett vezetés ellenére az első harmad 2-1-es osztrák vezetéssel zárult. Vincze Péter gólja után ugyanis jött gyorsan 3 emberhátrány, az első kettőst még kivédekezte a csapat, de a következő szimplát már nem tudta. Nem ment gyorsan az egyenlítés, Szabó Pál Krisztián góljára a 32. percig kellett várni, de a második ahrmad játéka alapján nem volt többet kétséges, melyik a jobb csapat ezen az estén. A harmad hajrájában Erdély Csanád okozott örömöt a székesfehérvári szurkolóknak, 3-2-re fordított a Volán. Itt kell megjegyeznünk, hogy a KAC-ot négy lelkes drukker kísérte le és buzdította.

Az utolsó játékrész is szívet melengetőre sikerült. Szabó Dániel a 43. percben megduplázta a vezetést, amit nagyon magabiztosan tartott Tyler Dietrich és Kiss Dávid csapata, a végén pedig üres kapura megszületett az ötödik fehérvári találat is, Hamvai Szilárd zárta le végképp a meccset. 5-2-re nyert az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia.

A másik ágon még nagyobb verésben részesült az osztrák döntőaspiráns, a Linz 9-1-es pofonnal térhetett haza Ljubljanából. Jó hír, hogy azt az egyetlen találatot egy kiváló magyar csatár, az 1997-es születésű Gáspár Máté jegyezte.

A két győzelemig tartó párharcok második mérkőzéseire fordított pályaválasztás mellett szombaton kerül sor.