Seguin ötpontos estéje

A Dallas csatára egy mesterhármassal és két gólpasszal vette ki a részét a Vancouver kiütéséből.

Az American Airlines Centerben lejátszott találkozón a Stars egy pillanatnyi esélyt sem hagyott ellenfelének, a mérkőzés derekán már ötgólos előnyben volt, amiből Seguin két-két góllal és gólpasszal vette ki a részét. A Stars centere az 53. percben tette fel a koronát a teljesítményére, amikor Jamie Benn passzát váltotta gólra. Seguin ezzel szezonbeli harmadik tripláját szerezte amivel beállította Mike Modano és Bill Guerin franchise-csúcsát.

A Dallashoz hasonlóan a Chicago is ugyanilyen arányban verte a Columbust hazai jégen. A bajnok 1-1 után indult be igazából, amikor zsinórban ötször vette be Bobrovszkij kapuját. A fölényes győzelemből Jonathan Toews és Andrew Shaw egyaránt egy duplával vette ki a részét, a kapuban pedig Corey Crawford 22 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Boston kapusa, Tuukka Rask pályafutása során hetedik alkalommal játszott a Washington ellen és első győzelmét szerezte, stílusosan kapott gól nélkül. A karrierje 22. shutoutját szerző finn hálóőr valószínűleg karrierje legkönnyebb hibátlan mérkőzését teljesítette, mindössze 16 fővárosi lövést kellett hatástalanítania. Rask az idei szezonban hatodik alkalommal nem kapott gólt, ezzel vezeti a kapusok idevágó rangsorát az NHL-ben.

Bemutatkozott új csapatában Marián Gáborík. A Los Angeles frissen megszerzett szlovák szélsője pontot ugyan nem szerzett, csapata ennek ellenére biztosan nyerni tudott Winnipegben. A zsinórban hatodik diadalát szerző Kings végig óriási nyomás alatt tartotta a Jets kapuját, összesen 41 alkalommal vették célba a hazai ketrecet, amelybe végül Dustin BrownMike Richards és Alec Martinez talált be.

A Lightningba visszatért a sérülés miatt 45 meccset kihagyó Steve Stamkos, aki Martin St. Louis elcserélése után a csapatkapitányi tisztséget is megkapta. Mindez hidegen hagyta a Buffalót és a Királyokhoz hasonlóan 3-1-re győzött és elhozta a pontokat Tampából. A Sabres győzelméért a Tyler Myers, Marcus FolignoJhonas Enroth hármas tette a legtöbbet, a szélső és a csatár egy-egy gólpasszt tett a közösbe, míg a svéd kapus 43 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Steven Stamkos

A Colorado hosszabbítás után győzni tudott Detroitban és ezzel elrontotta a hazaiak ünnepi estéjét. A Red Wings a mérkőzés kezdete előtt visszavonultatta a legendás hátvédjének, Nicklas Lidströmnek a mezét, így illő lett volna a győzelem. Az autóvárosiak kétszer is vezettek, ám az Avs mindkét alkalommal egyenlített. A döntés így a ráadásra maradt, ahol a befejezés előtt 32 másodperccel Andre Benoit értékesítette Nathan MacKinnon tökéletes centerezését.

Ian Cole és Ryan Miller volt a Blues két nyerőembere Nashville-ben. A Bridgestone Arenában rendezett mérkőzésen a Zenészek bekkje csapata mindkét góljában szerepet vállalt egy-egy góllal és gólpasszal. A Blues frissen igazolt kapusa 20 hazai lövést hárított és eddig 100%-os új csapatában, mindhárom mérkőzését megnyerte sorrendben a Coyotes, a Lightning és most a Predators ellen.

A Phoenix hazai jégen verte könnyedén a Montrealt, és ezzel 1998. december 9-e után tudta ismét legyőzni hazai pályán ellenfelét. A többi mint 15 éves nyeretlenségi sorozat megtöréséért Radim Vrbata tette a legtöbbet, aki két góllal járult hozzá a győzelemhez. A jobbszélső mellett Doan és Ekman-Larsson villogott, mindkét játékos egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe.

Továbbra sem megy az Islandersnek Edmontonban, a Szigetlakók 2003. március 13-a óta képtelenek nyerni a kanadai városban. Pedig ma hajnalban minden esélyük megvolt arra, hogy a rossz sorozatukat megszakítsák, bő tíz perccel a vége előtt még kétgólos előnyben voltak a Rexall Place-ben. Ám először a veterán Ryan Smyth egyenlített majd Philip Larsen a hosszabbítást is kiharcolta. Az Olajosok lendülete a raádásban is kitartott, az extra játékidő harmadik percében Taylor Hall eldöntötte a mérkőzést a hazaiak javára.

Még az Islandersnél is rosszabbul áll a Pittsburgh, amely 1997. október 22-én nyert legutóbb a San José otthonában. A Pingvineknek akárcsak a Szigetlakóknak megvolt az esélyük a győzelemre, vezettek 2-0-ra majd 3-2-re, de nem tudtak élni a lehetőséggel. A Cápák mindannyiszor visszajöttek a mérkőzésbe a duplázó Patrick Marleaunak, a három gólpasszos Joe Pavelskinek és az egy-egy gólig, illetve gólpasszig jutó Joe Thorntonnak köszönhetően.

Boston?Washington 3-0 (videó)
G.: Campbell, Eriksson, Marchand ill. ?

Winnipeg?Los Angeles 1-3 (videó)
G.: Jokinen ill. Brown, Richards, Martinez

Detroit?Colorado 2-3 (videó)
G.: Kronwall, Jurco ill. Duchene, Parenteau, Benoit

Tampa Bay?Buffalo 1-3 (videó)
G.: Johnson ill. Myers, Foligno, Hodgson