Kiricsenko elődöntőbe lőtte a Gyergyót

Bejutott a román bajnokság elődöntőjébe a Progym, miután büntetőkkel legyőzte a galaciakat. 2010 után először kerültek a négy közé a gyergyóiak.

A Galatiban rendezett torna első napján a szokásos kötelező várt a gyergyóiakra, le kellett győzni a Sportul Studentescet. Ezt meg is tette a csapat, 11-0 arányú győzelmet aratott. Este a Steaua-Galati összecsapásra került sor. Aki azt várta, a Steaua lefekszik majd Geruéknak, az kellemesen csalódott, 11-4 lett a vége a bakáknak. A népes székely különítményből már ezen a napon is csak Tankó, Gergely és Kertész játszott.

A második napon a Steaua is teljesítette a kötelezőt a Sportul ellen (9-4), ezt követően jöhetett a nap rangadója, a Progym?Galati derbi. Ezen állítólag sérülés miatt a galaciak egyetlen székely játékosa sem játszott. Az első harmad egyetlen gólja a Duna-partiaké volt, ezt 2-2 találat követte mindkét oldalon a második 20 percben. A harmadik harmad elején Geru révén kétgólosra nőtt a hazai előny, ám előbb Potapovs, majd Kiricsenko is betalált, 4-4 lett 60 perc után. A ráadásban a Progym, egészen pontosan Kiricsenko kihagyott egy büntetőt, de a gól nélküli 5 percet követő szétlövésben már nem hibázott az ukrán csatár, gólja az 5-4 arányú győzelmet, ezzel 2 pontot és egyben az elődöntőt jelentette a gyergyóiaknak.

DUNPRODSCF7090

Fotó: sportgalati.com

Az utolsó nap már csak formalitás volt, két gólzáporos mérkőzésre került sor. Előbb a Galati verte 14-6-ra a Sportult, majd a Steaua 11-4-re a Progymot. A bajnokság alapszakaszát a Steaua vezeti 58 ponttal, második a Progym 42, harmadik a Galati 32 ponttal. Az elmaradt meccsek lejátszása nélkül is immár biztos, hogy a Steaua az alapszakasz győztese, és így a HSC Csíkszereda ellenfele a bajnoki elődöntőben, a Progym pedig második, és ezzel a Brassó vár rájuk a döntőbe jutásért. Az elődöntő és a döntő időpontját később döntik el. A Galati a Sportullal az ötödik helyért játszik március 7. és 9. között.

A romániai bajnokságban a sajnálatos negatív történések ezúttal sem maradnak el.

Cimkék: , , , , , , ,