63 ezren a hószakadásban

Havas klasszikuson, az idei Stadium Series IV. epizódjában verték tönkre a Pittsburgh-öt Chicagóban.

A nyitott pályás sorozat újabb állomásához érkezett tegnap, a chicagói Soldier Fielden a Blackhawks a Penguins fogadta és meglepően sima győzelmet aratott.

A hatalmas hóesés ellenére telt ház és közel 63 000 néző várta a csapatokat. A Hawks nagyon bekezdett az első húsz percben, 14 lövést küldött Fleury kapujára, amire a másik oldalról csak öt kísérlet érkezett. Az első harmadbeli fölényét a Chicago Patrick Sharp révén gólra is tudta váltani, így a hazaiak egygólos előnnyel térhettek pihenni. A bajnok a második harmadot ha lehet, még jobban megnyomta, 17 lövést küldött a Pens kapujára, amiből Jonathan Toews és pályafutása 100. gólját szerző Kris Versteeg kísérlete utat talált a Pittsburgh kapujába.

A Pingvinek is elkezdtek éledezni a második húsz percben, 13 alkalommal vették célba a hazaiak kapuját, ám nem tudták Crawford mögé juttatni a pakkot. A záró harmad hiába hozta a vendégek fölényét, ezt a játékrészt is elvesztették 2-1 arányban. James Neal szépített ugyan, de Bryan Bickell gólja és a mérkőzésen másodszor eredményes Toews találata fölényessé tette a Chicago győzelmét. A Stadium Series utolsó találkozóját ma eset rendezik a Vancouverben, ahol a Canucks a Senatorst fogadja a B.C. Place Stasionban a Heritage Classic keretében.