26 év után veretlenül

   

Számadatok aranyról, ezüstről, bronzról.

Arany:
Kanada kilencedik alkalommal nyerte meg az olimpiát, ami egyedülálló rekord.
Kanada 1994-ben Lillehammerben kikapott Svédországtól.
Kanada az első csapat 1984 és 1988 után, amely címvédőként nyer veretlenül  tornát.
62 év után nyert újra Amerikán kívül Kanada, utoljára ez 1952-ben sikerült neki.

Ezüst:
Svédország kilencedik olimpiai érmét szerezte, ebből a harmadik ezüstöt.
Svédország a kilencedik érmével beérte a Szovjetuniót, egyedül Kanada (15) és az USA (11) tart több medálnál.
Svédország 15. érme volt az olimpián a férfi jégkorongozók ezüstje, ami rekord, az eddigi csúcs 14. érem volt Torinóból.

Bronz:
Finnország hatodik érmét nyerte a férfiak között.
A legutóbbi hat olimpián öt érmet szerzett Finnország, ami korábban még nem sikerült senkinek sem.
Selanne 43 éves és 234 napos volt, amikor bronzérmet nyert, ezzel a legidősebb éremszerző.
Selanne a két góljával a legidősebb gólszerző.
Selanne vezeti az örökranglistát az olimpiákon a 43 pontjával (ehhez 37 meccsre volt szüksége).
Selanne és Timonen negyedik olimpiai érmét szerezte. Ez korábban csak Tretyaknak, Kravcsuknak, Holíknak, Koivunak, Lehtinennek és Peltonennek sikerült.

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk