26 év után veretlenül

   

Számadatok aranyról, ezüstről, bronzról.

Arany:
Kanada kilencedik alkalommal nyerte meg az olimpiát, ami egyedülálló rekord.
Kanada 1994-ben Lillehammerben kikapott Svédországtól.
Kanada az első csapat 1984 és 1988 után, amely címvédőként nyer veretlenül  tornát.
62 év után nyert újra Amerikán kívül Kanada, utoljára ez 1952-ben sikerült neki.

Ezüst:
Svédország kilencedik olimpiai érmét szerezte, ebből a harmadik ezüstöt.
Svédország a kilencedik érmével beérte a Szovjetuniót, egyedül Kanada (15) és az USA (11) tart több medálnál.
Svédország 15. érme volt az olimpián a férfi jégkorongozók ezüstje, ami rekord, az eddigi csúcs 14. érem volt Torinóból.

Bronz:
Finnország hatodik érmét nyerte a férfiak között.
A legutóbbi hat olimpián öt érmet szerzett Finnország, ami korábban még nem sikerült senkinek sem.
Selanne 43 éves és 234 napos volt, amikor bronzérmet nyert, ezzel a legidősebb éremszerző.
Selanne a két góljával a legidősebb gólszerző.
Selanne vezeti az örökranglistát az olimpiákon a 43 pontjával (ehhez 37 meccsre volt szüksége).
Selanne és Timonen negyedik olimpiai érmét szerezte. Ez korábban csak Tretyaknak, Kravcsuknak, Holíknak, Koivunak, Lehtinennek és Peltonennek sikerült.

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
ROM 17:30 PROSCC 2-7VÉGE
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC 2-10VÉGE
U20 15:40 KMHZNO 2-6VÉGE
U18 16:00 PEFAVS 0-6VÉGE
U20 17:40 AVSETO 9-0VÉGE
U20 17:40 VASDHK 4-6VÉGE
U18 17:45 SZDKMH 2-8VÉGE
U18 18:00 ZEGMIS 2-3VÉGE
U20 18:30 UTEMAC 2-3VÉGE
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 6-2VÉGE
U18 15:40 VSVETO 5-2VÉGE
U18 16:30 PEFSCC ÉLŐ
EL 17:50 VC2BRA 1-2ÉLŐ
EL 18:30 MISSCC 0-0ÉLŐ
EL 18:30 TITUTE 0-0ÉLŐ
EL 19:00 MACFTC INFO
U18 19:00 EHLMIS 
U18 19:00 ZASAVS 
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk