USA?Csehország 5-2

Az Egyesült Államok alapvonalról lőtt gólokkal és kemény fizikai játékkal a mérkőzés feléig felőrölte a csehek ellenállását.

A csehek gyors támadásai után az amerikaiak kértek szót. Van Riemsdyk szerzett korongot a kapu mögött, visszavezette az alapvonalig, ahonnan tanítani valóan lőtte ki a Pavelec térdhajlatánál lévő 10 centis lyukat. Csehország nagyon gyors egyenlítésre törekedett. Erősen támadták Quick kapuját, és az eredmény gyorsan meglett. A többedik akciót nagy hatékonysággal végigvitték, szétzilálták a tengerentúli védelmet, az akció végén McDonagh lőtte rá csapattársára a korongot, 1-1 a 6. percben. Majd a negyedik cseh sor szorította be egy percre az amerikaiakat, a vége egy hatalmas Nedved-vas lett. Fowler visszaadta a vasat, majd van Riemsdyk lépett ki szólóban, mindez jelezte, a harmad felét követen magához tért USA. Egy kiváló oldalfordítás után Brown maradt egyedül a ketrechez közel, be is vágta a szabadon hagyott kapuba a korongot. 2-1. A harmad vége nem jött össze a cseheknek, pedig bőven volt esélyük az egyenlítésre. 1,8 másodperccel a lefújás előtt egy rossz lövés után visszajött a korong a kapu mellett, és Backes nagyjából ugyanonnan vágta be, ahonnan az első góljuk is született. A 3-1 sokkolta Csehország csapatát.

Az USA fizikailag komolyabb hangnemre váltott, nagyon komoly bodicsekeket mutatott be, és a tempót is fokozta. A csehek nem tudták tartani ezzel a lépést, látszott, komoly bajba kerülhetnek ebben a szakaszban. S jött az erre az estére jutott pech, Pavelec megint nem zárta elvágólag a kaput a rövid oldalon, ezúttal Parise püfölte ott be a korongot. A meccs felénél 4-1-re állt a meccs, Salák állt a cseh kapuba. Ha javult is a kapusteljesítmény, nem tudtak visszajönni a meccsbe a csehek, egyszerűen nem bírták felvenni a versenyt az amerikaiak játékával.

A harmadik harmad sem hozott változást, gyakorlatilag unalomba fulladt a meccs. A csehek nem hittek, az amerikaiak nem akartak már újítani, miután Kessel a 43. percben lezárt minden kérdést, 5-1-ről már tényleg nem volt visszaút. Legfeljebb csak az 5-2-ig, Hemsky bombagóllal zárta le szocsi szereplését, mint ahogy a cseh csapat is ezzel a nem túl biztató vereséggel, 10 biztató perc után a versenyképtelenséggel szembesülve búcsúzott a 2014-es olimpiáról.