Ocelári Trinec–Fehérvár 4-1

A cseh Extraliga 3. helyezettjénél vendégeskedett szerdán a magyar EBEL-csapat.

Nem akármilyen edzőpartnert talált magának a székesfehérvári gárda, az Ocelári Trinecben fantasztikus játékosok rendelkeznek szerződéssel, és sokan közülük jégre is léptek a Volán ellen. Martin Ruzicka például 2010-ben vb-aranyat nyert a csehekkel, míg Hamerlík kapus két éve ezüstöt a szlovákokkal.

A meccsen Hetényi Z. – Orbán, Jackman, Kovács Cs., Sarauer, Banham – Sertich, Szirányi, Benk, Yellow Horn, Mihály – Hetényi P., Pozsgai, Magosi, McGregor, Németh – Kiss D., Tóth G. összeállításban játszott a Fehérvár, fiataljai egy része a juniorbajnoki döntőben volt érdekelt. Az első harmad végén két gól lőttek a hazaiak, majd Ruzicka révén a 24. percben már 3-0 állt a táblán. Az egyetlen magyar gólt Yellow Horn lőtte a 40. percben. Az utolsó harmadra is jutott egy gól, így alakult ki a 4-1-es végeredmény. A Fehérvár továbbra is nagy erőkkel készül az EBEL hétfői folytatására és a négymérkőzéses nagy hétre, ahol eldől, az alsóház melyik két csapata jut a playoffba.