Svájc–Lettország 1-3

   

Miközben a divíziós 1-es Szlovénia bemasírozott a nyolc közé, a vb-ezüstérmest legyőzte a méltatlanul esélytelennek tartott Lettország.

A 9. percben Bartulis lőtt a kék vonalról, Hillert zavarták a kilátásban, így megkapta az első gólját az olimpián a svájci kapus. Három perccel később emberelőnyös korongjáratás során Mikelis Redlihs passza üresen találta Darzinst, a lettek 10-ese pedig lekezelte a korongot és belőtte a rövid oldalra. A 36. percben Suri passzolt a bedobópontról a középen érkező Plüss elé, aki megszerezte Svájc szépítő gólját. A végén Hiller lekorcsolyázott, Darzins betalált az üres kapuba, így 3-1-re nyert Lettország. A három egygólos mérkőzést játszó Svájc így búcsúzott, a lettek pedig szerdán 18 órától Kanadával találkoznak.

Olimpia, 2014. feb. 18., kedd.
Hiller: 90,9% (Berra)
K
Masalskis: 97,0% (Gudlevskis)
Streit, Díaz, Niederreiter, Plüss, Moser
1
Kulda, Bartulis, Karsums, Daugavins, Girgensons
Vauclair, Seger, Ambühl, Wick, Brunner
2
Rekis, Ozolins, Sprukts, Darzins, Redlihs M.
Weber, Josi, Bodenmann, Cunti, Romy
3
Sotnieks, Pujacs, Cipulis, Pavlovs, Kenins
Blindenbacher, Suri, Trachsler, Bieber, Gardner
4
Redlihs K., Freibergs, Vasiljevs, Jass, Indrasis
Sean Simpson
E
Ted Nolan
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 08:38 LAT OL Bartulis Daugavins Girgensons
0-2 11:19 LAT OL PP Darzins Redlihs M.
1-2 35:01 SUI OL Plüss Suri
1-3 59:00 LAT OL EN Darzins Pavlovs Masalskis
33 Kapura lövések száma 22
4 Kiállításpercek 2
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 3-1
Oroszország–Szlovákia 1-0 b. Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 1-5
Finnország–Kanada 1-2 h. Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
Szlovénia–Ausztria 4-0 Sport1 (GER)
Oroszország–Norvégia 4-0 Duna
Svájc–Lettország 1-3
Csehország–Szlovákia 2014. február 18., 18.00 Duna
Svédország–Szlovénia 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
Finnország–Oroszország 2014. február 19., 13.30 Duna
Kanada–Lettország 2014. február 19., 18.00
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
EBJL 18:40 HKBMAC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 17:10 VASMZA 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
EBJL 18:55 VSVAVS 
MOL 19:00 MACGAL 
MOL 19:00 MISSCC 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk