Oroszország–Norvégia 4-0

   

A házigazda a csoportkörben mutatott játékával gyűrte le a legrosszabb kiemeléssel bíró norvégokat.

Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott kialakítani komolyabb ziccert, egyedül Szjomin lehetőségénél kellett botos kesztyűvel bravúrt bemutatnia Haugennek. A csapatok egyszer-egyszer emberelőnyben játszhattak, a játékrész során hét orosz és hat norvég kapura lövést jegyeztek föl.

A második húsz percre vehemensebben jött ki a házigazda, a 25. percben a nyomásuk góllá érett, Radulov betört a norvég harmadba, körbekorcsolyázott a palánk mellett, majd a kaput megkerülve a bedobópont környékéről fonákkal lőtt, a korong pedig Holös korcsolyájáról Haugen kapujába került. A harmad végén Dacjuk és Radulov összjátéka után utóbbi lőtt, a korong a kapuvasról kipattant, de Kovalcsuk lecsapott rá és megszerezte a második orosz gólt.

Radulov RUSNOR

A harmadik játékrész első tíz percében mindösszesen két orosz és egy norvég kapura lövés született, a végén Haugen lekorcsolyázott, az üres kapuba Radulov betalált, végül pedig 40 másodperccel a vége előtt a Taraszenko, Tyihonov, Tyerescsenko hármas összehozta a negyedik hazai gólt. Oroszország 4-0-ra nyert, szerdán 13.30-tól Finnország ellen lép jégre a negyeddöntőben.

Olimpia, 2014. feb. 18., kedd.
Bobrovszkij: 100% (Varlamov)
K
Haugen: 90,3% (Söberg)
Vojnov, Markov, Dacjuk, Radulov, Kovalcsuk
1
Holös, Bonsaksen, Skröder, Olimb K. A., Thoresen
Jemelin, Medvegyev, Ovecskin, Malkin, Popov
2
Trygg, Tollefsen, Bastiansen, Olimb M., Rosseli Olsen
Nyikityin, Belov, Kuljomin, Anyiszimov, Szjomin
3
Ödegaard, Solberg, Ask, Roest, Dahlström
Tyutyin, Tyihonov, Taraszenko, Tyerescsenko, Nyicsuskin
4
Sörvik, Hansen, Olden, Röymark, Forsberg
Zinetula Biljaletgyinov
E
Roy Johansen
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 24:12 RUS OL Radulov Dacjuk
2-0 37:11 RUS OL Kovalcsuk Radulov Dacjuk
3-0 58:53 RUS OL EN Radulov Dacjuk
4-0 59:20 RUS OL Tyerescsenko Tyihonov Taraszenko
31 Kapura lövések száma 22
2 Kiállításpercek 6
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 3-1
Oroszország–Szlovákia 1-0 b. Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 1-5
Finnország–Kanada 1-2 h. Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
Szlovénia–Ausztria 4-0 Sport1 (GER)
Oroszország–Norvégia 4-0 Duna
Svájc–Lettország 2014. február 18., 18.00
Csehország–Szlovákia 2014. február 18., 18.00 Duna
Svédország–Szlovénia 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
augusztus 3., csütörtök
U20   HUN20USA18 
augusztus 10., csütörtök
PRE   ZILSCC 
PRE 18:00 MISMIC 
PRE 18:00 NZÁFTC 
augusztus 11., péntek
PRE   POPSCC 
PRE 17:00 TOPFTC 
augusztus 12., szombat
PRE 19:00 MACVIC 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk