Oroszország–Norvégia 4-0

   

A házigazda a csoportkörben mutatott játékával gyűrte le a legrosszabb kiemeléssel bíró norvégokat.

Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott kialakítani komolyabb ziccert, egyedül Szjomin lehetőségénél kellett botos kesztyűvel bravúrt bemutatnia Haugennek. A csapatok egyszer-egyszer emberelőnyben játszhattak, a játékrész során hét orosz és hat norvég kapura lövést jegyeztek föl.

A második húsz percre vehemensebben jött ki a házigazda, a 25. percben a nyomásuk góllá érett, Radulov betört a norvég harmadba, körbekorcsolyázott a palánk mellett, majd a kaput megkerülve a bedobópont környékéről fonákkal lőtt, a korong pedig Holös korcsolyájáról Haugen kapujába került. A harmad végén Dacjuk és Radulov összjátéka után utóbbi lőtt, a korong a kapuvasról kipattant, de Kovalcsuk lecsapott rá és megszerezte a második orosz gólt.

Radulov RUSNOR

A harmadik játékrész első tíz percében mindösszesen két orosz és egy norvég kapura lövés született, a végén Haugen lekorcsolyázott, az üres kapuba Radulov betalált, végül pedig 40 másodperccel a vége előtt a Taraszenko, Tyihonov, Tyerescsenko hármas összehozta a negyedik hazai gólt. Oroszország 4-0-ra nyert, szerdán 13.30-tól Finnország ellen lép jégre a negyeddöntőben.

Olimpia, 2014. feb. 18., kedd.
Bobrovszkij: 100% (Varlamov)
K
Haugen: 90,3% (Söberg)
Vojnov, Markov, Dacjuk, Radulov, Kovalcsuk
1
Holös, Bonsaksen, Skröder, Olimb K. A., Thoresen
Jemelin, Medvegyev, Ovecskin, Malkin, Popov
2
Trygg, Tollefsen, Bastiansen, Olimb M., Rosseli Olsen
Nyikityin, Belov, Kuljomin, Anyiszimov, Szjomin
3
Ödegaard, Solberg, Ask, Roest, Dahlström
Tyutyin, Tyihonov, Taraszenko, Tyerescsenko, Nyicsuskin
4
Sörvik, Hansen, Olden, Röymark, Forsberg
Zinetula Biljaletgyinov
E
Roy Johansen
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 24:12 RUS OL Radulov Dacjuk
2-0 37:11 RUS OL Kovalcsuk Radulov Dacjuk
3-0 58:53 RUS OL EN Radulov Dacjuk
4-0 59:20 RUS OL Tyerescsenko Tyihonov Taraszenko
31 Kapura lövések száma 22
2 Kiállításpercek 6
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 3-1
Oroszország–Szlovákia 1-0 b. Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 1-5
Finnország–Kanada 1-2 h. Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
Szlovénia–Ausztria 4-0 Sport1 (GER)
Oroszország–Norvégia 4-0 Duna
Svájc–Lettország 2014. február 18., 18.00
Csehország–Szlovákia 2014. február 18., 18.00 Duna
Svédország–Szlovénia 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 15., hétfő
EL 17:30 VASHKB 1-4VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:30 TITGYE 6-2VÉGE
október 16., kedd
U20 17:00 MACDAB 4-1VÉGE
EXL 19:00 MACPOP 3-2VÉGE
október 17., szerda
U20 15:50 PEFETO INFO
U18 18:30 VASUTE INFO
U18 18:40 DHKKMH INFO
U18 19:00 AVSFTC INFO
október 18., csütörtök
EXL 17:00 ZILMIS 
U18 18:20 OHAMIS 
KHL 18:30 SBAAMR 
    • SPORT 2
U18 19:00 DABETO 
U18 19:10 MACPEF 
október 19., péntek
U18 14:00 UTEOKW 
KK 16:00 MACCRZ 
EL 17:30 BRAVAS 
EL 17:30 GYETIT 
EL 18:00 DABVC2 
EL 18:00 UTEHKB 
EL 19:30 DEBSCC 
KK 20:00 JESRIT 
október 20., szombat
U18 12:05 DHKOHA 
U18 12:40 ZEGAVS 
KK 16:00 MACJES 
EBEL 17:00 AVSHCB 
    • DIGI SPORT 3
KK 20:00 RITCRZ 
október 21., vasárnap
KK 14:00 CRZJES 
U20 14:30 MACVAS 
EL 16:00 BRATIT 
EXL 17:00 KOSMIS 
EBEL 17:30 AVSRBS 
    • DIGI SPORT 2
EL 17:30 GYEVAS 
EL 17:50 VC2UTE 
KK 18:00 RITMAC 
EL 18:30 DEBFTC 
EL 18:40 HKBSCC 
Partnerünk