Oroszország–Norvégia 4-0

   

A házigazda a csoportkörben mutatott játékával gyűrte le a legrosszabb kiemeléssel bíró norvégokat.

Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott kialakítani komolyabb ziccert, egyedül Szjomin lehetőségénél kellett botos kesztyűvel bravúrt bemutatnia Haugennek. A csapatok egyszer-egyszer emberelőnyben játszhattak, a játékrész során hét orosz és hat norvég kapura lövést jegyeztek föl.

A második húsz percre vehemensebben jött ki a házigazda, a 25. percben a nyomásuk góllá érett, Radulov betört a norvég harmadba, körbekorcsolyázott a palánk mellett, majd a kaput megkerülve a bedobópont környékéről fonákkal lőtt, a korong pedig Holös korcsolyájáról Haugen kapujába került. A harmad végén Dacjuk és Radulov összjátéka után utóbbi lőtt, a korong a kapuvasról kipattant, de Kovalcsuk lecsapott rá és megszerezte a második orosz gólt.

Radulov RUSNOR

A harmadik játékrész első tíz percében mindösszesen két orosz és egy norvég kapura lövés született, a végén Haugen lekorcsolyázott, az üres kapuba Radulov betalált, végül pedig 40 másodperccel a vége előtt a Taraszenko, Tyihonov, Tyerescsenko hármas összehozta a negyedik hazai gólt. Oroszország 4-0-ra nyert, szerdán 13.30-tól Finnország ellen lép jégre a negyeddöntőben.

Olimpia, 2014. feb. 18., kedd.
Bobrovszkij: 100% (Varlamov)
K
Haugen: 90,3% (Söberg)
Vojnov, Markov, Dacjuk, Radulov, Kovalcsuk
1
Holös, Bonsaksen, Skröder, Olimb K. A., Thoresen
Jemelin, Medvegyev, Ovecskin, Malkin, Popov
2
Trygg, Tollefsen, Bastiansen, Olimb M., Rosseli Olsen
Nyikityin, Belov, Kuljomin, Anyiszimov, Szjomin
3
Ödegaard, Solberg, Ask, Roest, Dahlström
Tyutyin, Tyihonov, Taraszenko, Tyerescsenko, Nyicsuskin
4
Sörvik, Hansen, Olden, Röymark, Forsberg
Zinetula Biljaletgyinov
E
Roy Johansen
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 24:12 RUS OL Radulov Dacjuk
2-0 37:11 RUS OL Kovalcsuk Radulov Dacjuk
3-0 58:53 RUS OL EN Radulov Dacjuk
4-0 59:20 RUS OL Tyerescsenko Tyihonov Taraszenko
31 Kapura lövések száma 22
2 Kiállításpercek 6
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 3-1
Oroszország–Szlovákia 1-0 b. Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 1-5
Finnország–Kanada 1-2 h. Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
Szlovénia–Ausztria 4-0 Sport1 (GER)
Oroszország–Norvégia 4-0 Duna
Svájc–Lettország 2014. február 18., 18.00
Csehország–Szlovákia 2014. február 18., 18.00 Duna
Svédország–Szlovénia 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 25., szombat
U20 12:15 DHKAVS 5-7VÉGE
U20 18:00 MACVAS 4-0VÉGE
március 26., vasárnap
ROM 17:30 SCCBRA 3-4VÉGE
U16 18:00 AVSMAC 3-1VÉGE
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 3-2 HVÉGE
március 28., kedd
U18 18:40 SCCUTE INFO
március 29., szerda
NHL 01:00 BOSNSH 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 SJSNYR 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
U14   UTEAVS 
NHL 02:05 PITCHI 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
március 31., péntek
NHL 02:05 NSHTOR 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 VSVAVS 
ROC 16:10 MISVIC 
április 1., szombat
NHL 01:05 NYRPIT 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 MÜNAVS 
ROC 16:10 MISSLL 
április 2., vasárnap
NHL 01:05 TBLMTL 
    • SPÍLER TV
NHL 04:00 EDMANA 
    • SPÍLER TV
ROC 10:10 OLLAVS 
ROC 13:10 MISRIT 
NHL 21:05 BUFNYI 
    • SPÍLER TV
április 3., hétfő
U14   AVSUTE 
NHL 00:05 CBJWSH 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 HUNSLO 
VÁL 19:00 HUNSWE 
április 4., kedd
U18 13:10 HUNSLO 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk