Csehország?Szlovákia 5-3

Az 1998-as olimpiai bajnok önmaga számára nehezítette meg a győzelmet a harmadik harmadban.

A csehek kezdték erősebben a mérkőzést, és mint később kiderült, ez a megállapítás a 35. percig életben is maradt, addig egyfolytában ebben az állapotában maradt a meccs. Nagyon komolyan támadták a szlovák kaput, és előbb egy emberelőnyös helyzetben, majd kontrában sikerült is gólt lőniük, elég korán 2-0-ra vezettek. A szlovákok nem zuhantak össze, néhány életerős támadás jelezte, még meccsben vannak. Azonban a csehek fórjátéka nagyszerű volt ezen az estén, Krejci bődületes gólt lőtt egy újabb előnyből.

A második harmad nagy része is a csehek akarata szerint telt. Nagyon okosan tették, hogy nem álltak le, legfeljebb 10%-ot vettek vissza, keményen dolgoztak tovább, hogy ne legyen miért izgulniuk a nyolcaddöntőben. Szlovákia pedig nem volt elég gyors és ügyes ahhoz, hogy tempót menjen a csehekkel szemben, így patthelyzetek sora alakult ki támadásaik során. Viszont amikor a csehek igazából megpörgették, nagy gondban voltak Cháráék. Egy ilyen kontra végén született a negyedik gól is, ahol szegény Sekera hatalmas verést kapott egy az egyben. Bartovic és sora jelezte a többieknek, nincs mit tartalékolni, nyomni kell ezt még becsülettel 4-0 után is. Ennek is köszönhető, hogy a végén sikerült szépíteniük Marián Hossa révén, 4-1-gyel ért véget a második harmad.

A harmadik húsz perc szlovák helyzettel indult, de Pavelec védett. A játékrész elején főleg északi szomszédunknak voltak lehetőségeik, a csehek visszavettek. A 45. percben Erat lőtt kapuvasat, Chára pedig kilőtte Pavelec kezéből a botot. A szlovákok enyhe dominanciája a 48. percben góllá érett, Pavelec hiába védett, Marián Hossa érkezett a kipattanóra és belőtte önmaga és csapata második gólját. Másfél perc múlva újabb találat esett, Surovy találatával egy gólra felzárkózott Szlovákia. Hadamczík időt kért, a csehek kezdtek magukra találni, Lacónak több védést is be kellett mutatnia. A harmad második felében mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a csehek lőttek egy kapuvasat is. Az utolsó percben Meszáros ráütött egy cseh botra, amely eltört, a csehek emberelőnybe kerültek, Laco viszont ennek ellenére is lekorcsolyázott, Plekanec pedig betalált az üres szlovák kapuba, ezzel beállítva az 5-3-as végeredményt. Csehországra a negyeddöntőben az Egyesült Államok vár, szerdán 18 órától a mérkőzésüket a Duna Tv közvetíti.