Szlovénia–USA 1-5

 

Az amerikaiak csoportelsők és már a negyeddöntőben vannak, míg a szlovének összesítésben a 8. helyen végeztek és Ausztriával játszanak a nyolcaddöntőben.

A mérkőzés hőse Phil Kessel, aki a második percben kiugrásból, az 5. percben kapu mögül érkező passzból, majd a 32. percben kipattanóból lőtt gólt, így mesterhármast ért el. Egy perccel később McDonagh négygólosra növelte az amerikai előnyt, aztán a 44. percben Backes korcsolyájáról Gracnar kapujába került a korong. Kollégája, Ryan Miller nem örülhetett shutoutnak, 18 másodperccel a vége előtt Marcel Rodman betalált az amerikai kapuba és beállította az 5-1-es végeredményt. Győzelmével az USA a legjobb nyolc csapat között van már, míg Szlovénia Ausztriával mérkőzik a negyeddöntőbe jutásért.

Olimpia, 2014. feb. 16., vasárnap.
Gracnar: 82,1% (Kristan)
K
Miller: 94,4% (Howard)
Kranjc, Pretnar, Kopitar, Rodman D., Mursak
1
Martin, Orpik, Parisé, Callahan, Backes
Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic
2
Fowler, Shattenkirk, Pavelski, van Riemsdyk, Kessel
Tavzelj, Pavlin, Razingar, Rodman M., Urbas
3
Suter, McDonagh, Kesler, Brown, Kane
Podlipnik, Music', Verlic, Pance, Golicic
4
Carlson, Stepan, Wheeler, Stastny, Oshie
Matjaz Kopitar
E
Dan Bylsma
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 01:04 USA OL Kessel Pavelski
0-2 04:33 USA OL Kessel Pavelski Orpik
0-3 31:05 USA OL Kessel van Riemsdyk Pavelski
0-4 32:17 USA OL McDonagh Wheeler Oshie
0-5 43:26 USA OL Backes Callahan Oshie
1-5 59:42 SLO OG Rodman M. Rodman D. Urbas
18 Kapura lövések száma 28
4 Kiállításpercek 6
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 3-1
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 1-5
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 6-2VÉGE
U18 15:40 VSVETO 5-2VÉGE
U18 16:30 PEFSCC 1-7VÉGE
EL 17:50 VC2BRA 4-3 HVÉGE
EL 18:30 MISSCC 4-1VÉGE
EL 18:30 TITUTE 5-2VÉGE
EL 19:00 MACFTC 6-1VÉGE
U18 19:00 EHLMIS 2-4VÉGE
U18 19:00 ZASAVS 4-5VÉGE
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 4-3VÉGE
U18 12:40 ZASETO 0-10VÉGE
KHL 13:00 BAADMO 3-5VÉGE
    • SPORT 2
EWHL 15:00 KMHHVI 8-0VÉGE
U18 16:00 EHLAVS 4-9VÉGE
U18 16:00 KACVAS 7-0VÉGE
U18 16:00 RBSMIS 13-1VÉGE
U18 18:00 VICUTE 6-0VÉGE
U18 18:55 OHWKMH 4-2VÉGE
EBEL 19:15 HCIAVS 4-2VÉGE
szeptember 24., vasárnap
U18 09:15 VSVAVS 8-2VÉGE
U18 09:15 ZASMIS 0-3VÉGE
EWHL 09:50 HVIKMH 1-5VÉGE
U20 12:10 KMHVAS 1-5VÉGE
U18 12:20 EHLMAC 0-8VÉGE
U18 12:20 RBSETO 11-2VÉGE
U20 12:40 ZNOUTE 7-1VÉGE
U20 14:40 MACETO 5-2VÉGE
EL 17:00 DABVC2 7-2VÉGE
EL 17:30 TITMIS 3-4 BVÉGE
U20 17:30 DHKAVS 7-5VÉGE
EBEL 18:00 HCBAVS 7-2VÉGE
EL 18:00 FTCBRA 5-4VÉGE
EL 18:30 UTESCC 4-2VÉGE
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk