Ausztria–Norvégia 3-1

 

Szlovénia után a másik EBEL-es ország is elkerülte csoportja utolsó helyét az olimpián.

Ausztria gyorsan kétgólos előnyhöz jutott Norvégia ellen, az 5. percben Pöck keresztpasszára Grabner érkezett és lőtte azt be Haugen válla fölött a kapuba, két és fél perc múlva pedig Michael Raffl fordult be a norvég kapu elé és a hosszúra behúzta a korongot emberelőnyben. A második harmad közepén Nödl leütközte Holöst, kitört a plexi, de perceken belül folytatódhatott a játék. A szünet jót tett Norvégiának, a 29. percben Skröder elsőre mellélőtte, a kapu mögül visszatette neki Thoresen, másodjára viszont betalált Lange kapujába a norvég. A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, végül másfél perccel a vége előtt Grabner megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját, miután az elfekvő Haugen mellett belőtte a korongot. Ausztria 3-1-re nyert, a B csoport harmadik helyén végzett, Norvégia pedig biztosan csoportmásodik ellen küzdhet a nyolcaddöntőben, mert rosszabb a gólkülönbsége, mint a C csoport utolsó helyén végzett Lettországnak.

Olimpia, 2014. feb. 16., vasárnap.
Lange: 97,1% (Swette)
K
Haugen: 88,9% (Volden)
Trattnig, Lakos, Raffl M., Grabner, Vanek
1
Holös, Bonsaksen, Zuccarello, Olimb K. A., Thoresen
Pöck, Lukas, Latusa, Koch, Lebler
2
Trygg, Tollefsen, Ask, Olimb M., Rosseli Olsen
Altmann, Iberer F., Raffl T., Nödl, Hundertpfund
3
Ödegaard, Solberg, Skröder, Bastiansen, Olden
Unterluggauer, Ulmer, Herburger, Oberkofler', Welser'
4
Röymark, Hansen, Forsberg, Dahlström, Roest
Emanuel Viveiros
E
Roy Johansen
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 04:27 AUT OL Grabner Pöck Lukas
2-0 06:52 AUT OL PP Raffl M. Grabner
2-1 28:05 NOR OL Skröder Thoresen
3-1 58:23 AUT OL Grabner Welser'
27 Kapura lövések száma 35
12 Kiállításpercek 8
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 3-1
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC INFO
U18 17:35 SCCGEP INFO
MK 18:00 DABUTE INFO
MK 19:30 MACTIT INFO
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 
U18 16:00 PEFMIS 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
   H I R D E T É S
Partnerünk