Ausztria–Norvégia 3-1

 

Szlovénia után a másik EBEL-es ország is elkerülte csoportja utolsó helyét az olimpián.

Ausztria gyorsan kétgólos előnyhöz jutott Norvégia ellen, az 5. percben Pöck keresztpasszára Grabner érkezett és lőtte azt be Haugen válla fölött a kapuba, két és fél perc múlva pedig Michael Raffl fordult be a norvég kapu elé és a hosszúra behúzta a korongot emberelőnyben. A második harmad közepén Nödl leütközte Holöst, kitört a plexi, de perceken belül folytatódhatott a játék. A szünet jót tett Norvégiának, a 29. percben Skröder elsőre mellélőtte, a kapu mögül visszatette neki Thoresen, másodjára viszont betalált Lange kapujába a norvég. A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, végül másfél perccel a vége előtt Grabner megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját, miután az elfekvő Haugen mellett belőtte a korongot. Ausztria 3-1-re nyert, a B csoport harmadik helyén végzett, Norvégia pedig biztosan csoportmásodik ellen küzdhet a nyolcaddöntőben, mert rosszabb a gólkülönbsége, mint a C csoport utolsó helyén végzett Lettországnak.

Olimpia, 2014. feb. 16., vasárnap.
Lange: 97,1% (Swette)
K
Haugen: 88,9% (Volden)
Trattnig, Lakos, Raffl M., Grabner, Vanek
1
Holös, Bonsaksen, Zuccarello, Olimb K. A., Thoresen
Pöck, Lukas, Latusa, Koch, Lebler
2
Trygg, Tollefsen, Ask, Olimb M., Rosseli Olsen
Altmann, Iberer F., Raffl T., Nödl, Hundertpfund
3
Ödegaard, Solberg, Skröder, Bastiansen, Olden
Unterluggauer, Ulmer, Herburger, Oberkofler, Welser
4
Röymark, Hansen, Forsberg, Dahlström, Roest
Emanuel Viveiros
E
Roy Johansen
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 04:27 AUT OL Grabner Pöck Lukas
2-0 06:52 AUT OL PP Raffl M. Grabner
2-1 28:05 NOR OL Skröder Thoresen
3-1 58:23 AUT OL Grabner Welser
27 Kapura lövések száma 35
12 Kiállításpercek 8
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 3-1
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 17:10 VASMZA 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
EBJL 18:55 VSVAVS 
MOL 19:00 MACGAL 
MOL 19:00 MISSCC 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk