Szlovákia–Szlovénia 1-3

   

Az olimpia első meglepetését gojangi világbajnoki ellenfelünk szerezte a tanácstalan északi szomszédunk ellen.

Az első két harmadban egyenlő erők küzdelmét hozta Szlovákia és Szlovénia mérkőzése, előbb 11-10-re nyerte a kapura lövést utóbbi, majd 9-8-ra nyerte előbbi, de gól nem született. A záró húsz percben viszont háromszor is betalált a jobban játszó Szlovénia, a 44. percben Jeglic passzolt a kapu mögül az érkező Ticarnak, aki belőtte a korongot Halák kapujába. A harmad közepén két újabb szlovén gól esett 23 másodperc alatt, Urbas passzolt keresztül a kapu előtt, Chára nem tudott felszabadítani, Razingar érkezett szemből és betalált, majd Surovyt leütközte Kopitar, cselezett a kapu előtt, és amikor Halákot akadályozták a szlovák védők, belőtte a harmadik gólt. A szlovákok becsületét 18 másodperccel a vége előtt Tomás Jurco mentette meg, miután emberelőnyben betalált a remekül védő Kristan kapujába. Szlovénia 3-1-re nyert, ezzel eldőlt, Szlovákia csak akkor nem lehet csoportutolsó, ha az oroszok kikapnak az amerikaiaktól és északi szomszédunk legyőzi a házigazdát vasárnap.

Olimpia, 2014. feb. 15., szombat.
Halák: 90,3% (Budaj)
K
Kristan: 96,4% (Gracnar)
Chára, Starosta, Handzus, Hossa Marián, Záborsky
1
Kranjc, Kovacevic, Kopitar, Rodman D., Mursak
Baranka, Meszáros, Jurco, Kopecky, Tatar
2
Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic
Marincin, Sekera, Surovy, Bartovic, Pánik
3
Podlipnik, Pavlin, Razingar, Rodman M., Urbas
Jurcina, Ölvecky, Miklík, Radivojevic, Hossa Marcel
4
Tavzelj, Pretnar, Music', Pance, Golicic
Vladimír Vujtek
E
Matjaz Kopitar
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 43:23 SLO OG PP Ticar Jeglic Sabolic
0-2 48:59 SLO OG Razingar Urbas Rodman M.
0-3 49:22 SLO OG Kopitar Mursak
1-3 59:42 SVK OL PP Jurco Záborsky Chára
28 Kapura lövések száma 31
8 Kiállításpercek 10
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO ÉLŐ
U20 19:00 UTEVAS ÉLŐ
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk