Szlovákia–Szlovénia 1-3

   

Az olimpia első meglepetését gojangi világbajnoki ellenfelünk szerezte a tanácstalan északi szomszédunk ellen.

Az első két harmadban egyenlő erők küzdelmét hozta Szlovákia és Szlovénia mérkőzése, előbb 11-10-re nyerte a kapura lövést utóbbi, majd 9-8-ra nyerte előbbi, de gól nem született. A záró húsz percben viszont háromszor is betalált a jobban játszó Szlovénia, a 44. percben Jeglic passzolt a kapu mögül az érkező Ticarnak, aki belőtte a korongot Halák kapujába. A harmad közepén két újabb szlovén gól esett 23 másodperc alatt, Urbas passzolt keresztül a kapu előtt, Chára nem tudott felszabadítani, Razingar érkezett szemből és betalált, majd Surovyt leütközte Kopitar, cselezett a kapu előtt, és amikor Halákot akadályozták a szlovák védők, belőtte a harmadik gólt. A szlovákok becsületét 18 másodperccel a vége előtt Tomás Jurco mentette meg, miután emberelőnyben betalált a remekül védő Kristan kapujába. Szlovénia 3-1-re nyert, ezzel eldőlt, Szlovákia csak akkor nem lehet csoportutolsó, ha az oroszok kikapnak az amerikaiaktól és északi szomszédunk legyőzi a házigazdát vasárnap.

Olimpia, 2014. feb. 15., szombat.
Halák: 90,3% (Budaj)
K
Kristan: 96,4% (Gracnar)
Chára, Starosta, Handzus, Hossa Marián, Záborsky
1
Kranjc, Kovacevic, Kopitar, Rodman D., Mursak
Baranka, Meszáros, Jurco, Kopecky, Tatar
2
Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic
Marincin, Sekera, Surovy, Bartovic, Pánik
3
Podlipnik, Pavlin, Razingar, Rodman M., Urbas
Jurcina, Ölvecky, Miklík, Radivojevic, Hossa Marcel
4
Tavzelj, Pretnar, Music', Pance, Golicic
Vladimír Vujtek
E
Matjaz Kopitar
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 43:23 SLO OL PP Ticar Jeglic Sabolic
0-2 48:59 SLO OL Razingar Urbas Rodman M.
0-3 49:22 SLO OL Kopitar Mursak
1-3 59:42 SVK OL PP Jurco Záborsky Chára
28 Kapura lövések száma 31
8 Kiállításpercek 10
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 22., vasárnap
VB 12:30 GBRSLO 3-1VÉGE
VB 16:00 HUNKAZ 0-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 POLITA 1-3VÉGE
április 23., hétfő
VB 16:00 SLOPOL 2-4VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAHUN 2-3VÉGE
    • SPORT 1
április 24., kedd
VB 16:00 KAZGBR 6-1VÉGE
    • SPORT 1
április 25., szerda
VB 12:30 ITAKAZ 3-0VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:00 GBRPOL 5-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 SLOHUN 4-1VÉGE
    • SPORT 1
április 26., csütörtök
VB 19:00 POLHUN 
    • SPORT 1
április 27., péntek
VB 16:00 KAZSLO 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAGBR 
    • SPORT 1
április 28., szombat
VB 12:30 KAZPOL 
VB 16:00 SLOITA 
VB 19:30 HUNGBR 
    • SPORT 1
Partnerünk