Szlovákia–Szlovénia 1-3

   

Az olimpia első meglepetését gojangi világbajnoki ellenfelünk szerezte a tanácstalan északi szomszédunk ellen.

Az első két harmadban egyenlő erők küzdelmét hozta Szlovákia és Szlovénia mérkőzése, előbb 11-10-re nyerte a kapura lövést utóbbi, majd 9-8-ra nyerte előbbi, de gól nem született. A záró húsz percben viszont háromszor is betalált a jobban játszó Szlovénia, a 44. percben Jeglic passzolt a kapu mögül az érkező Ticarnak, aki belőtte a korongot Halák kapujába. A harmad közepén két újabb szlovén gól esett 23 másodperc alatt, Urbas passzolt keresztül a kapu előtt, Chára nem tudott felszabadítani, Razingar érkezett szemből és betalált, majd Surovyt leütközte Kopitar, cselezett a kapu előtt, és amikor Halákot akadályozták a szlovák védők, belőtte a harmadik gólt. A szlovákok becsületét 18 másodperccel a vége előtt Tomás Jurco mentette meg, miután emberelőnyben betalált a remekül védő Kristan kapujába. Szlovénia 3-1-re nyert, ezzel eldőlt, Szlovákia csak akkor nem lehet csoportutolsó, ha az oroszok kikapnak az amerikaiaktól és északi szomszédunk legyőzi a házigazdát vasárnap.

Olimpia, 2014. feb. 15., szombat.
Halák: 90,3% (Budaj)
K
Kristan: 96,4% (Gracnar)
Chára, Starosta, Handzus, Hossa Marián, Záborsky
1
Kranjc, Kovacevic, Kopitar, Rodman D., Mursak
Baranka, Meszáros, Jurco, Kopecky, Tatar
2
Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic
Marincin, Sekera, Surovy, Bartovic, Pánik
3
Podlipnik, Pavlin, Razingar, Rodman M., Urbas
Jurcina, Ölvecky, Miklík, Radivojevic, Hossa Marcel
4
Tavzelj, Pretnar, Music', Pance, Golicic
Vladimír Vujtek
E
Matjaz Kopitar
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 43:23 SLO OL PP Ticar Jeglic Sabolic
0-2 48:59 SLO OL Razingar Urbas Rodman M.
0-3 49:22 SLO OL Kopitar Mursak
1-3 59:42 SVK OL PP Jurco Záborsky Chára
28 Kapura lövések száma 31
8 Kiállításpercek 10
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 13., csütörtök
EIHC 16:00 HUNFRA 0-3VÉGE
NU18 18:00 HUNSVK 4-3VÉGE
U18 18:00 EHCETO 2-6VÉGE
U18 19:00 HUNUKR 4-2VÉGE
EIHC 20:00 NORBLR 6-1VÉGE
december 14., péntek
U18 15:30 UKRDEN 5-4VÉGE
EIHC 16:00 FRABLR 1-0VÉGE
VB20 16:30 HUNPOL 2-4VÉGE
NU18 18:00 HUNCZE 2-5VÉGE
U18 19:00 HUNSVK 5-4 HVÉGE
EIHC 20:00 HUNNOR 2-3VÉGE
december 15., szombat
EIHC 12:00 HUNBLR 1-8VÉGE
U18 12:00 SVKUKR 3-2 BVÉGE
NU18 13:30 HUNPOL 6-0VÉGE
U18 13:30 ETOMIS 5-7VÉGE
U18 15:30 HUNDEN 2-4VÉGE
EIHC 16:00 NORFRA 4-3VÉGE
december 16., vasárnap
U18 17:00 ZNOMIS 6-3VÉGE
december 17., hétfő
U20 18:20 MISDAB 5-2VÉGE
december 18., kedd
EBEL 18:00 AVSKAC 5-4VÉGE
    • DIGI SPORT 2
U18 18:30 VASDHK INFO
december 19., szerda
EL 17:50 VC2HKB 
EL 18:00 DABUTE 
EL 18:00 DEBFTC 
EXL 18:00 DTRMIS 
U20 18:25 UTEAVS 
EL 18:30 TITVAS 
U18 18:30 VASFTC 
EXL 19:00 MACDTV 
december 20., csütörtök
KHL 15:00 BAALOK 
    • SPORT 2
U20 15:20 KMHMIS 
Partnerünk