Svédország–Lettország 5-3

   

Elsőként a világbajnoki címvédő biztosította be helyét a negyeddöntő mezőnyében.

Az emberelőnyös gólok mérkőzésén a 16. percben Berglund szerzett vezetést Svédországnak öt a négy elleni játék során, ám három perccel később Darzins egyenlített öt az ötre. A második harmadban négy emberelőnyös gól esett, a 22. percben Krisjanis Redlihs lövésébe Sprukts tette bele a botját, másfél perc múlva Karlsson egyenlített, a 37. percben Henrik Sedin keresztpasszát Alfredsson lőtte Gudlevskis kapujába, majd egy palánkról visszaérkező korongot Jimmie Ericsson piszkált be. A záró húsz percben Girgensons tuszkolt be egy emberelőnyös találatot, végül pedig az 53. percben Edler lőtt bombagólt a bedobópontról. Svédország 5-3-ra nyert, hat emberelőnyből négyet kihasználva, így veretlenül megnyerte a C csoportot, míg Lettország 0 ponttal és -5-ös gólkülönbséggel nyolcaddöntős ellenfélre vár.

Olimpia, 2014. feb. 15., szombat.
Lundqvist: 87,0% (Enroth)
K
Gudlevskis: 83,3% (Mustukovs)
Hjalmarsson, Oduya, Steen, Berglund, Landeskog
1
Rekis, Ozolins, Sprukts, Darzins, Redlihs M.
Ericsson Jonathan, Kronwall, Backström, Eriksson, Sedin
2
Kulda, Bartulis, Girgensons, Karsums, Daugavins
Edler, Karlsson, Alfredsson, Johansson, Silfverberg
3
Sotnieks, Pujacs, Cipulis, Indrasis, Kenins
Ekman Larsson, Krüger, Nyquist, Ericsson Jimmie, Hagelin
4
Redlihs K., Freibergs, Berzins, Jass, Pavlovs
Par Marts
E
Ted Nolan
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 15:50 SWE OL PP Berglund Karlsson Steen
1-1 18:48 LAT OL Darzins Sprukts Sotnieks
1-2 21:22 LAT OL PP Sprukts Redlihs K. Karsums
2-2 22:45 SWE OL PP Karlsson Silfverberg Alfredsson
3-2 36:14 SWE OL PP Alfredsson Sedin Edler
4-2 38:47 SWE OL PP Ericsson Jimmie Ekman Larsson Silfverberg
4-3 41:28 LAT OL PP Girgensons Daugavins Freibergs
5-3 52:20 SWE OL Edler Sedin Johansson
30 Kapura lövések száma 23
12 Kiállításpercek 12
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 GEPSCC 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 
U20 12:40 VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
U20 14:45 G99DHK 
U20 15:50 SLLMAC 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk