Svédország–Lettország 5-3

   

Elsőként a világbajnoki címvédő biztosította be helyét a negyeddöntő mezőnyében.

Az emberelőnyös gólok mérkőzésén a 16. percben Berglund szerzett vezetést Svédországnak öt a négy elleni játék során, ám három perccel később Darzins egyenlített öt az ötre. A második harmadban négy emberelőnyös gól esett, a 22. percben Krisjanis Redlihs lövésébe Sprukts tette bele a botját, másfél perc múlva Karlsson egyenlített, a 37. percben Henrik Sedin keresztpasszát Alfredsson lőtte Gudlevskis kapujába, majd egy palánkról visszaérkező korongot Jimmie Ericsson piszkált be. A záró húsz percben Girgensons tuszkolt be egy emberelőnyös találatot, végül pedig az 53. percben Edler lőtt bombagólt a bedobópontról. Svédország 5-3-ra nyert, hat emberelőnyből négyet kihasználva, így veretlenül megnyerte a C csoportot, míg Lettország 0 ponttal és -5-ös gólkülönbséggel nyolcaddöntős ellenfélre vár.

Olimpia, 2014. feb. 15., szombat.
Lundqvist: 87,0% (Enroth)
K
Gudlevskis: 83,3% (Mustukovs)
Hjalmarsson, Oduya, Steen, Berglund, Landeskog
1
Rekis, Ozolins, Sprukts, Darzins, Redlihs M.
Ericsson Jonathan, Kronwall, Backström, Eriksson, Sedin
2
Kulda, Bartulis, Girgensons, Karsums, Daugavins
Edler, Karlsson, Alfredsson, Johansson, Silfverberg
3
Sotnieks, Pujacs, Cipulis, Indrasis, Kenins
Ekman Larsson, Krüger, Nyquist, Ericsson Jimmie, Hagelin
4
Redlihs K., Freibergs, Berzins, Jass, Pavlovs
Par Marts
E
Ted Nolan
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 15:50 SWE OL PP Berglund Karlsson Steen
1-1 18:48 LAT OL Darzins Sprukts Sotnieks
1-2 21:22 LAT OL PP Sprukts Redlihs K. Karsums
2-2 22:45 SWE OL PP Karlsson Silfverberg Alfredsson
3-2 36:14 SWE OL PP Alfredsson Sedin Edler
4-2 38:47 SWE OL PP Ericsson Jimmie Ekman Larsson Silfverberg
4-3 41:28 LAT OL PP Girgensons Daugavins Freibergs
5-3 52:20 SWE OL Edler Sedin Johansson
30 Kapura lövések száma 23
12 Kiállításpercek 12
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 21., kedd
ROM 17:30 PROGAL 3-8VÉGE
ROM 17:30 SSCBRA 4-2VÉGE
március 22., szerda
U20 12:40 AVSDHK 2-3VÉGE
U16 16:00 AVSMAC 2-1VÉGE
MOL 17:00 MISMAC 2-1VÉGE
    • M4 SPORT
ROM 17:30 SSCBRA 1-4VÉGE
U20 17:30 ZEGMIS 0-2VÉGE
U20 17:40 VASMAC 2-5VÉGE
EBJL 19:40 AVSUTE 4-2VÉGE
március 23., csütörtök
U18 16:40 KMHPEF 3-5VÉGE
március 24., péntek
U16 19:40 MACAVS ÉLŐ
március 25., szombat
NHL 00:05 PITNYI 
    • SPÍLER TV
U20 12:15 DHKAVS 
U20 18:00 MACVAS 
március 26., vasárnap
NHL 04:30 LAKNYR 
    • SPÍLER TV
U16 18:00 AVSMAC 
NHL 23:00 NJDDAL 
    • SPÍLER TV
március 27., hétfő
U18 15:40 UTESCC 
március 28., kedd
U16*   MACAVS 
március 29., szerda
U16*   AVSMAC 
U20*   AVSDHK 
U20*   VASMAC 
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk