Kanada–Ausztria 6-0

   

Carter mesterhármasával, Marleau három gólpasszával és Luongo 23 védésével magabiztosan nyert az észak-amerikai válogatott.

A 6. percben az osztrák harmadban Toews elhozta a bulit, Doughty lekezelte a korongot és Starkbaum kapujába lőtte azt. Öt perccel később Weber lőtt bombagólt a lepkés kesztyű fölé, amit videobíróval vizsgáltak, majd megadtak. A második harmad elején Trattnig eladta a korongot saját kék vonalánál, arra lecsapott Crosby, majd Marleaunak passzolt, akinek átadásából Carter szerzett gólt. A folytatásban még kétszer talált be Marleau passzából Carter, egyszer előbbi korongját rosszul kezelte le Starkbaum, amit utóbbi kanadai támadó a visszakorcsolyázó kapus lábai között lőtt be, majd Carter egy kapu előtt kavarodás során megszerezte önmaga harmadik, csapata ötödik találatát. A 35. percben Perry büntetőjét védte Starkbaum, Getzlaf emberhátrányos kiugrásánál viszont tehetetlen volt. A harmadik játékrészben a Starkbaum–Lange kapuscserén kívül semmi érdemleges nem történt, Kanada 6-0-ra diadalmaskodott.

Olimpia, 2014. feb. 14., péntek.
Luongo: 100% (Smith)
K
Starkbaum: 80,6% (Lange: 100%)
Keith, Weber, Kunitz, St. Louis, Crosby
1
Ulmer, Pöck, Raffl M., Grabner, Lebler
Doughty, Vlasic, Duchene, Getzlaf, Perry
2
Trattnig, Lakos, Koch, Setzinger, Vanek
Bouwmeester, Pietrangelo, Marleau, Toews, Nash
3
Altmann, Lukas, Raffl T., Nödl, Hundertpfund
Subban, Tavares, Benn, Carter, Bergeron
4
Unterluggauer, Iberer F., Herburger, Latusa, Iberer M.
Mike Babcock
E
Emanuel Viveiros
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 05:24 CAN OL Doughty Toews
2-0 10:12 CAN OL Weber Perry Getzlaf
3-0 22:39 CAN OL Carter Marleau Crosby
4-0 24:09 CAN OL Carter Marleau Pietrangelo
5-0 34:33 CAN OL Carter Marleau Weber
6-0 36:48 CAN OL SH Getzlaf
46 Kapura lövések száma 23
8 Kiállításpercek 2
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 2014. február 14., 18.00
Szlovákia–Szlovénia 2014. február 15., 9.00 SPORT1 (GER)
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
EBYSL 18:00 AVSVIC 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk