Szlovákia–USA 1-7

   

A legutóbbi olimpia ezüstérmese a második harmadban hatot lőtt északi szomszédunknak.

Az első harmadban főleg az amerikaiak akarata érvényesült, ezt a 11-4-es kapura lövési mutató jól jelzi. A játékrész során egy gól esett, a 15. percben elcserélték magukat a szlovákok, Carlson volt eredményes Kessel passza után.

A második húsz percben hét gól született, a szlovákok nagy bánatára. A harmad 24. másodpercében Marián Hossa korongot szerzett az amerikai harmad kék vonalánál, Tomas Tatarnak passzolt, aki belőtte a korongot Quick kapujába. A szlovákok öröme nem tartott sokáig, egy perc múlva Kesler bombázott a bedobópont közeléből Kane átadásából, majd újabb perccel később északi szomszédunk nem tudott felszabadítani, Oshie keresztpassza után Pacioretty lövését még védte Halák, de kipattanóra jött Stastny és kétgólosra növelte az amerikaiak előnyét az édesapja korábbi válogatottja ellen. A 29. percben Backes tuszkolta be a szlovák kapuba a korongot, Stastny második gólja után pedig Halák helyét Budaj vette át. Ötven másodperc alatt a másik szlovák kapust is felavatták, Riemsdyk lövésébe Kessel passzolt bele, egy percre rá pedig Kane alapvonalról érkező átadását bombázta be Brown.

A záró húsz percben nem született gól, 6-6 kapura lövést jegyeztek föl, az Egyesült Államok 7-1-re nyert a több sérült játékosát is nélkülöző Szlovákia ellen.

Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 2014. február 13., 18.00 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 2014. február 14., 9.00 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 2014. február 14., 13.30 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 2014. február 14., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 2014. február 14., 18.00
Szlovákia–Szlovénia 2014. február 15., 9.00
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 8-0VÉGE
NU18 16:00 HUNCZE 0-4VÉGE
VB20 16:00 AUTHUN 5-2VÉGE
U18 16:30 DHKGEP 24-1VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCB 4-5VÉGE
EL 18:00 DABSCC 3-1VÉGE
EL 18:30 UTEBRA 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO 10-2VÉGE
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 1-0VÉGE
EL 17:50 VC2FTC 2-1VÉGE
U18 19:30 MACZNO 8-2VÉGE
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk