Oroszország–Szlovénia 5-2

 

Áprilisi világbajnoki ellenfelünk negyven percig tartotta magát az olimpia házigazdája ellen.

Szinte a mérkőzés első lövéséből megszületett az első gól, a második percben Ovecskin megindult, betört a szlovén harmadba a bal oldalon és a hosszú felső sarokba belőtte a korongot Kristan lepkés kesztyűje fölött. A negyedik perc végén Malkin növelte kétgólosra az orosz előnyt, miután Ovecskinhez hasonlóan egyéni akcióból volt eredményes. Az orosz dominanciát jól jelzi a 18-4-es kapura lövési arány.

A második harmadban nem voltak megilletődve a szlovének, a második percben Robar passzára Jeglic érkezett és belőtte azt Varlamov kapujába. A 38. percben Malkin passzolt a kapu mögül az érkező Kovalcsuknak, aki bebombázta a korongot, de nem volt sokáig újra kétgólos a különbség, ugyanis Jeglic egy kontrából eredményes volt, az orosz védők lemaradtak róla, így a második húsz percben megnyerték a szlovének.

A záró harmadban viszont már csak hazai gól született, Nyicsuskin 44. percben történt csúsztatását vizsgálták, hamarabb mozdult-e el a kapu, mint ahogyan beért a korong, de a videobírózás után megadták a találatot, míg négy perccel később Belov lőtt bombagólt, amivel beállította az 5-2-es végeredményt.

Olimpia, 2014. feb. 13., csütörtök.
Varlamov: 85,7% (Bobrovszkij)
K
Kristan: 85,7% (Gracnar)
Vojnov, Markov, Dacjuk, Radulov, Kovalcsuk
1
Kranjc, Kovacevic, Kopitar, Rodman D., Mursak
Jemelin, Medvegyev, Ovecskin, Malkin, Szjomin
2
Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic
Nyikulin, Tyutyin, Kuljomin, Anyiszimov, Taraszenko
3
Podlipnik, Pavlin, Razingar, Rodman D., Urbas
Nyikityin, Belov, Popov, Tyerescsenko, Nyicsuskin
4
Tavzelj, Pretnar, Music', Pance, Golicic
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 01:17 RUS OL Ovecskin Malkin Szjomin
2-0 03:54 RUS OL Malkin Ovecskin Medvegyev
2-1 21:43 SLO OG Jeglic Robar
3-1 37:48 RUS OL PP Kovalcsuk Malkin Radulov
3-2 38:52 SLO OG Jeglic Sabolic Kopitar
4-2 43:59 RUS OL Nyicsuskin Tyerescsenko
5-2 47:53 RUS OL Belov Nyikityin Tyerescsenko
35 Kapura lövések száma 14
6 Kiállításpercek 6
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 2014. február 13., 13.30 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 2014. február 13., 18.00 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 2014. február 14., 9.00 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 2014. február 14., 13.30 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 2014. február 14., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 2014. február 14., 18.00
Szlovákia–Szlovénia 2014. február 15., 9.00
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 17., vasárnap
ROM 10:30 SCCSPO 18-0VÉGE
EWHL 12:15 MEMKMH 3-4 HVÉGE
EBYSL 13:40 AVSVSV 5-0VÉGE
EBYSL 14:00 ETOSLL 5-3VÉGE
U20 16:00 MISVAS 1-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSZNO 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCDAB 5-1VÉGE
EL 18:30 UTEMAC 1-5VÉGE
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC 
KHL 15:00 AVGSZK 
    • SPORT 2
U20 15:40 KMHZNO 
U18 16:00 PEFAVS 
U20 17:40 AVSETO 
U20 17:40 VASDHK 
U18 17:45 SZDKMH 
U18 18:00 ZEGMIS 
U20 18:30 UTEMAC 
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 
U18 15:40 VSVETO 
U18 16:30 PEFSCC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:30 MISSCC 
EL 18:30 TITUTE 
EL 19:00 MACFTC 
U18 19:00 EHLMIS 
U18 19:00 ZASAVS 
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
   H I R D E T É S
Partnerünk