Kanada–Norvégia 3-1

   

A juharlevesek az oroszokhoz hasonlóan pont annyit adtak ki magukból, amennyi a győzelemhez szükséges volt.

Az első harmadban ismerkedtek egymással az NHL-es kanadaiak, ezt jól jelzi, hogy kiegyenlített, 9-8-as kapura lövési mutatót hozott a játékrész. A 27. percben egy késleltetett kiállítás során felálltak hat az ötre a kanadaiak, Weber pedig egy kék vonalas lövéssel megszerezte a vezetést, amit kilenc perccel később Benn egy Bergerontól kapott keresztpassz után kétgólosra növelt.

A záró játékrészt emberelőnyben kezdte Norvégia, a 22. másodpercben Price rosszul ment ki a korongért, Thoresen lecsapott rá és belőtte azt a kanadai kapuba. Másfél perccel később viszont Dought cselezgetett a norvég harmadban, majd fonákkal betalált Haugen kapujába. A mérkőzés további részében nem született gól, érdemleges esemény csak Trygg sérülése a norvégoknál, akit lekorcsolyázás közben az egyik játékvezető is leütközött.

Olimpia, 2014. feb. 13., csütörtök.
Price: 95,0% (Luongo)
K
Haugen: 92,1% (Volden)
Keith, Weber, Kunitz, Carter, Crosby
1
Holös, Bonsaksen, Zuccarello, Olimb K. A., Thoresen
Doughty, Vlasic, Marleau, Getzlaf, Perry
2
Trygg, Tollefsen, Ask, Olimb M., Rosseli Olsen
Bouwmeester, Pietrangelo, Sharp, Toews, Nash
3
Solberg, Olden, Skröder, Röymark, Forsberg
Hamhuis, Tavares, Benn, St. Louis, Bergeron
4
Hansen, Olden, Roest, Dahlström, Lystad Jacobsen
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 26:20 CAN OL Weber Keith Bergeron
2-0 35:19 CAN OL Benn Bergeron Doughty
2-1 40:22 NOR OL PP Thoresen Olimb M.
3-1 41:47 CAN OL Doughty Getzlaf Marleau
38 Kapura lövések száma 20
10 Kiállításpercek 6
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 2014. február 14., 9.00 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 2014. február 14., 13.30 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 2014. február 14., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 2014. február 14., 18.00
Szlovákia–Szlovénia 2014. február 15., 9.00
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 19., vasárnap
U18 17:10 AVSMAC 4-2VÉGE
március 20., hétfő
MOL 18:00 MACMIS 3-4VÉGE
    • M4 SPORT
március 21., kedd
ROM 17:30 PROGAL 3-8VÉGE
ROM 17:30 SSCBRA 4-2VÉGE
március 22., szerda
U20 12:40 AVSDHK 2-3VÉGE
U16 16:00 AVSMAC 2-1VÉGE
MOL 17:00 MISMAC 2-1VÉGE
    • M4 SPORT
ROM 17:30 SSCBRA 1-4VÉGE
U20 17:30 ZEGMIS 0-2VÉGE
U20 17:40 VASMAC 2-5VÉGE
EBJL 19:40 AVSUTE 4-2VÉGE
március 23., csütörtök
U18 16:40 KMHPEF 3-5VÉGE
KHL 17:30 SZKLOK 5-4 HVÉGE
    • SPORT 2
március 24., péntek
NHL 00:05 WSHCBJ 
    • SPÍLER TV
NHL 03:30 LAKWPG 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAKB 
    • SPORT 2
U16 18:40 MACAVS 
március 25., szombat
U20   DHKAVS 
NHL 00:05 PITNYI 
    • SPÍLER TV
U20* 18:00 MACVAS 
március 26., vasárnap
NHL 04:30 LAKNYR 
    • SPÍLER TV
U16 18:00 AVSMAC 
NHL 23:00 NJDDAL 
    • SPÍLER TV
március 27., hétfő
U18   UTESCC 
március 28., kedd
U16*   MACAVS 
március 29., szerda
U16*   AVSMAC 
U20*   AVSDHK 
U20*   VASMAC 
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk