Kanada–Norvégia 3-1

   

A juharlevesek az oroszokhoz hasonlóan pont annyit adtak ki magukból, amennyi a győzelemhez szükséges volt.

Az első harmadban ismerkedtek egymással az NHL-es kanadaiak, ezt jól jelzi, hogy kiegyenlített, 9-8-as kapura lövési mutatót hozott a játékrész. A 27. percben egy késleltetett kiállítás során felálltak hat az ötre a kanadaiak, Weber pedig egy kék vonalas lövéssel megszerezte a vezetést, amit kilenc perccel később Benn egy Bergerontól kapott keresztpassz után kétgólosra növelt.

A záró játékrészt emberelőnyben kezdte Norvégia, a 22. másodpercben Price rosszul ment ki a korongért, Thoresen lecsapott rá és belőtte azt a kanadai kapuba. Másfél perccel később viszont Dought cselezgetett a norvég harmadban, majd fonákkal betalált Haugen kapujába. A mérkőzés további részében nem született gól, érdemleges esemény csak Trygg sérülése a norvégoknál, akit lekorcsolyázás közben az egyik játékvezető is leütközött.

Olimpia, 2014. feb. 13., csütörtök.
Price: 95,0% (Luongo)
K
Haugen: 92,1% (Volden)
Keith, Weber, Kunitz, Carter, Crosby
1
Holös, Bonsaksen, Zuccarello, Olimb K. A., Thoresen
Doughty, Vlasic, Marleau, Getzlaf, Perry
2
Trygg, Tollefsen, Ask, Olimb M., Rosseli Olsen
Bouwmeester, Pietrangelo, Sharp, Toews, Nash
3
Solberg, Olden, Skröder, Röymark, Forsberg
Hamhuis, Tavares, Benn, St. Louis, Bergeron
4
Hansen, Olden, Roest, Dahlström, Lystad Jacobsen
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 26:20 CAN OL Weber Keith Bergeron
2-0 35:19 CAN OL Benn Bergeron Doughty
2-1 40:22 NOR OL PP Thoresen Olimb M.
3-1 41:47 CAN OL Doughty Getzlaf Marleau
38 Kapura lövések száma 20
10 Kiállításpercek 6
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 2014. február 14., 9.00 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 2014. február 14., 13.30 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 2014. február 14., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 2014. február 14., 18.00
Szlovákia–Szlovénia 2014. február 15., 9.00
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA INFO
EBEL 17:45 AVSEHL INFO
EL 17:50 VC2DAB INFO
EL 18:00 FTCMAC INFO
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT INFO
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk