Csehország–Svédország 2-4

   

A nyitónap rangadóját a világbajnoki címvédő nyerte.

A mérkőzést a svédek kezdték aktívabban, aminek eredményeképpen a 11. percben  kékvonalas lövése utat talált a cseh kapuba Jakub Kovár lepkés kesztyűje mellett, miközben Alfredsson takarta előtte a kilátást. Három perccel később Lundqvisttól Ekman Larssonhoz került a korong, ő pedig Berglundot indította, aki a bal oldalon betört a támadóharmadba és belőtte a korongot Kovár mellett a rövid felső sarokba.

A második harmad elején le is zaljott az olimpia első kapuscseréje, a játékrész 51. másodpercében Zetterberg a kapu felé fordult és gólt lőtt. A harmadik svéd találat után Kovár távozott, egy másik KHL-es kapus, Alexander Salák érkezett. Három percig bírta ki kapott gól nélkül, Karlsson megszerezte második kékvonalról ellőtt gólját, emberelőnyben. A negyedik gól után élénkebbé váltak a csehek, a 29. percben Zidlicky bombagóljával szépítettek, Jágr pedig a mérkőzés felénél becsúsztatta a korongot Lundqvist kapujába.

A záró húsz percben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a csehek kétszer is emberelőnyben játszhattak, de mindhiába. Több gól nem született, Svédország a mérkőzés elejét megnyomva 4-2-re nyertek egy csapategységét még kereső Csehországgal szemben, amely hiába lőtt többet kapura.

668393d0-9415-11e3-ab08-45cae41d42b4_20140212_212548

Olimpia, 2014. feb. 12., szerda.
Kovár: 66,7% (Salák: 93,8%)
K
Lundqvist: 93,1% (Enroth)
Zidlicky, Michálek Z., Cervenka, Plekanec, Jágr
1
Ericsson Jonathan, Kronwall, Steen, Zetterberg, Landeskog
Kaberle, Rozsíval, Palat, Krejci, Vorácek
2
Hjalmarsson, Oduya, Backström, Eriksson, Sedin
Barinka, Krajicek, Elias, Erat, Nedved
3
Ekman Larsson, Karlsson, Alfredsson, Berglund, Nyquist
Smíd, Michálek M., Novotny, Frolík, Hemsky
4
Tallinder, Krüger, Silfverberg, Ericsson Jimmie, Hagelin
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 10:07 SWE OL Karlsson Ekman Larsson Steen
0-2 13:17 SWE OL Berglund Ekman Larsson Lundqvist
0-3 20:51 SWE OL Zetterberg Landeskog Kronwall
0-4 24:07 SWE OL PP Karlsson Sedin Backström
1-4 28:12 CZE OL Zidlicky Elias
2-4 30:01 CZE OL Jágr Plekanec Kaberle
29 Kapura lövések száma 25
10 Kiállításpercek 10
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 2014. február 12., 18.00
Finnország–Ausztria 2014. február 13., 9.00
Oroszország–Szlovénia 2014. február 13., 13.30 Duna
Szlovákia–USA 2014. február 13., 13.30 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 2014. február 13., 18.00 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 2014. február 14., 9.00 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 2014. február 14., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 2014. február 14., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 2014. február 14., 18.00
Szlovákia–Szlovénia 2014. február 15., 9.00
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO ÉLŐ
U20 19:00 UTEVAS ÉLŐ
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk