Csehország–Svédország 2-4

   

A nyitónap rangadóját a világbajnoki címvédő nyerte.

A mérkőzést a svédek kezdték aktívabban, aminek eredményeképpen a 11. percben  kékvonalas lövése utat talált a cseh kapuba Jakub Kovár lepkés kesztyűje mellett, miközben Alfredsson takarta előtte a kilátást. Három perccel később Lundqvisttól Ekman Larssonhoz került a korong, ő pedig Berglundot indította, aki a bal oldalon betört a támadóharmadba és belőtte a korongot Kovár mellett a rövid felső sarokba.

A második harmad elején le is zaljott az olimpia első kapuscseréje, a játékrész 51. másodpercében Zetterberg a kapu felé fordult és gólt lőtt. A harmadik svéd találat után Kovár távozott, egy másik KHL-es kapus, Alexander Salák érkezett. Három percig bírta ki kapott gól nélkül, Karlsson megszerezte második kékvonalról ellőtt gólját, emberelőnyben. A negyedik gól után élénkebbé váltak a csehek, a 29. percben Zidlicky bombagóljával szépítettek, Jágr pedig a mérkőzés felénél becsúsztatta a korongot Lundqvist kapujába.

A záró húsz percben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a csehek kétszer is emberelőnyben játszhattak, de mindhiába. Több gól nem született, Svédország a mérkőzés elejét megnyomva 4-2-re nyertek egy csapategységét még kereső Csehországgal szemben, amely hiába lőtt többet kapura.

668393d0-9415-11e3-ab08-45cae41d42b4_20140212_212548

Olimpia, 2014. feb. 12., szerda.
Kovár: 66,7% (Salák: 93,8%)
K
Lundqvist: 93,1% (Enroth)
Zidlicky, Michálek Z., Cervenka, Plekanec, Jágr
1
Ericsson Jonathan, Kronwall, Steen, Zetterberg, Landeskog
Kaberle, Rozsíval, Palat, Krejci, Vorácek
2
Hjalmarsson, Oduya, Backström, Eriksson, Sedin
Barinka, Krajicek, Elias, Erat, Nedved
3
Ekman Larsson, Karlsson, Alfredsson, Berglund, Nyquist
Smíd, Michálek M., Novotny, Frolík, Hemsky
4
Tallinder, Krüger, Silfverberg, Ericsson Jimmie, Hagelin
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 10:07 SWE OL Karlsson Ekman Larsson Steen
0-2 13:17 SWE OL Berglund Ekman Larsson Lundqvist
0-3 20:51 SWE OL Zetterberg Landeskog Kronwall
0-4 24:07 SWE OL PP Karlsson Sedin Backström
1-4 28:12 CZE OL Zidlicky Elias
2-4 30:01 CZE OL Jágr Plekanec Kaberle
29 Kapura lövések száma 25
10 Kiállításpercek 10
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 2014. február 12., 18.00
Finnország–Ausztria 2014. február 13., 9.00
Oroszország–Szlovénia 2014. február 13., 13.30 Duna
Szlovákia–USA 2014. február 13., 13.30 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 2014. február 13., 18.00 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 2014. február 14., 9.00 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 2014. február 14., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 2014. február 14., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 2014. február 14., 18.00
Szlovákia–Szlovénia 2014. február 15., 9.00
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO ÉLŐ
EBYSL 15:40 VASTRK ÉLŐ
EBYSL 15:40 ZNOHKB ÉLŐ
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT INFO
MOL 18:00 MACUTE INFO
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
U18   TVSMIS 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk