Lengyelország–Fehéroroszország 4-2

Az EIHC-torna utolsó mérkőzésén a várakozásoknak megfelelően a fehéroroszok diktálták a tempót, és az első két harmadot ennek megfelelően egyaránt 1-0-ra nyerték, így biztos, kétgólos vezetéssel várták az addigra jóformán szétlőtt lengyel válogatott elleni záró harmadot. Ahol azonban nagyot fordult a világ, Kolusz 18 másodperc alatt szépített, majd Dronia két percre rá egyenlített. A hazaiak varázslata ezzel nem ért véget, Kowalowka az 52. percben már a 3-2 arányú lengyel vezetést jelentő gólt lőtte Milcsakov kapujába, az utolsó találat pedig már üres kapura született. Így alakult ki a 4-2-es végeredmény, amely azt jelentette, hogy Lengyelország 6 ponttal zárt, akárcsak Olaszország, de egymás elleni eredménnyel a hazaiaké lett a kupa.

A meccset 4500 néző látta a helyszínen. A Babic, Pachucki magyar, lengyel bírópáros azt a bravúrt vitte véghez, hogy a háromnapos torna mind a hat meccsét levezette, ugyanis nem érkezett meg a tornára a másik két vezetőbíró.

A lengyelek igen nagy meglepetésre megnyerték a gdanski tornát, Olaszország a második, a fehéroroszok a harmadikok, míg a kupagyőztest egyedüliként legyőző Magyarország végül a 4. helyen végzett.