Kényszerű csere a svájci keretben

   

Sean Simpson várt az utolsó pillanatig, de nem épült fel Furrer.

Vasárnap este eldőlt, Philippe Furrer nem lesz ott élete második olimpiáján, ugyanis az agyrázkódása nem múlt még el tünetmentesen. Helyére Patrick von Gunten került, aki szintén ott volt a 2010-es vancouveri játékokon. Mindeközben bejelentették, törlik az Oroszország elleni felkészülési mérkőzésüket, miután nem tudtak megegyezni az időpontról és a helyszínről.

Lassan megérkeznek a svájci NHL-esek is, így az eddig a csapattal dolgozó játékosok, Lukas Flüeler (ZSC Lions), Eric Blum (Kloten Flyers), Patrick Geering (ZSC Lions), Robin Grossmann (HC Davos), Tim Ramholt (EV Zug), Benjamin Plüss (HC Fribourg-Gottéron) ésJulian Walker (HC Lugano), távoznak Szocsiból.

Svájc olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Reto Berra 1987 Calgary (NHL)
Jonas Hiller 1982 Anaheim (NHL)
Tobias Stephan 1984 Genéve-Servette
Védők:
Severin Blindenbacher 1983 Zürich Lions
Raphael Díaz 1986 Montreal (NHL)
Roman Josi 1990 Nashville (NHL)
Mathias Seger 1977 Zürich Lions
Mark Streit 1977 Philadelphia (NHL)
Julien Vauclair 1979 Lugano
Patrick von Gunten 1985 Kloten Flyers
Yannick Weber 1988 Vancouver (NHL)
Támadók:
Andres Ambühl 1983 HC Davos
Matthias Bieber 1986 Kloten Flyers
Simon Bodenmann 1988 Kloten Flyers
Damien Brunner 1986 New Jersey (NHL)
Luca Cunti 1989 Zürich Lions
Ryan Gardner 1978 SC Bern
Denis Hollenstein 1989 Genéve-Servette
Simon Moser 1989 Milwaukee (AHL)
Nino Niederreiter 1992 Minnesota (NHL)
Martin Plüss 1977 SC Bern
Kevin Romy 1985 Genéve-Servette
Reto Suri 1989 EV Zug
Morris Trachsler 1984 Zürich Lions
Roman Wick 1985 Zürich Lions

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 
U18 16:00 PEFMIS 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
   H I R D E T É S
Partnerünk