Svédország?Magyarország 3-2

Pontot szerzett a vb-bronzérmestől a magyar válogatott. A csoda elmaradt, lett belőle egy csodálatos eredmény. Pintér Hanna és Kiss Andrea góljával az 59. percig vezettünk, a hosszabbítás végén vesztettük el a meccset.

A Megyeri úton rendezett női ifjúsági torna második napján a magyar válogatott mérkőzése folyamatos játékkal kezdődött, három és fél perc után történt az első játékmegszakítás, amikor Németh Anikó megfogta a korongot. Az első magyar akció az ötödik percben zajlott, Horváth Tifani lövését védte Sarah Berglind. A buli után nem sokkal Dabasi Réka előtt is adódott lehetőség, de nem talált kaput. Egy perccel később Dabasi keresztpasszára Pintér Hanna érkezett, de nem találta el a korongot. A harmad első felében a svédek előtt adódtak nagyobb ziccerek, de eredménytelenek maradtak, akárcsak a magyar kontrák. A 9. percben Dabasival szemben védekeztek szépen, majd három percre rá Nagy indította Krivit, a két esemény között a svédek domináltak, később Dabasi egyik lövése alig ment a vas mellé. A 14. percben úgy tűnt, góllá érik a svéd nyomás, de Németh Anikó bravúrral védett, hiába örültek a vendégek. Egy percre rá Kiss Andrea szerzett korongot a svédek kék vonalánál, de a passz pontatlan volt Dabasinak. Az egyik felszabadítás után Jókai tette a korongot Grkovicnak, aki Kiss elé tálalt, de nem ment be. Az utolsó percet megnyomták a magyarok, Pintér Hanna előtt adódott helyzet, majd Medgyes is lőhetett. Az első harmad kemény, de szabályos mivoltát jól jelzi, hogy nem osztottak ki kiállítást.

HUN U18 2

A második harmadot a svédek kezdték aktívabban, felálltak öt az ötre, aztán felszabadultak a lányok. A mérkőzés első kiállítására a 22. percig kellett várni, Kiss Andrea ült ki testre ütésért. Az emberhátrányt kivédekezték a lányok hősiesen, majd Dabasi kiemelt korongját Krivi előtte, a svéd kapus védett. A második játékrészben még jobban nyomtak a svédek, a magyar lányok állták a sarat.A 29. percben Szelényi Lilien kiugrott, de végül jól védekeztek vele szemben a svédek, nem sokkal később pedig Németh Bernadett indította Nagy Orsolyát, akinek a lövését védte a svéd kapus. A 33. másodpercben késleltetett kiállításban támadtak a svédek, de Németh Bernadettnek nem kellett kiülnie, miután egy svéd lövés után egy vállon irányt változtatott a korong, ami Németh Anikó fölött behullott a kapuba. A gól után is folytatódott a svéd dominancia, a 37. perc elején pedig két bravúrt is bemutatott egymás után Németh Anikó. Az első svéd kiállított Wessling volt, az emberelőny során jól járatták a korongot a lányok, de sajnos egy kapu előtt kavarodásnál több nem volt. Az utolsó perceket viszont megnyomták, Jókai Szilágyi Kinga tört be a harmadba, de passzába beleértek, így nem jutott el Horváthoz. Később Dabasit indították hosszan, amit még két kapu előtti brusztolós helyzet követett, de nem lett egyikből sem gólt, egygólos svéd előnnyel mentek pihenni a csapatok.

HUN U18 3

A záró húsz perc 29. másodpercében Cordoba kapott kis büntetést, az emberelőny során nyomtak a magyarok, amit 8 másodperccel a vége előtt Pintér révén kihasználtunk, miután a kapus mamutjáról kipattanó korongra lecsapott. Nem sokkal később Kiss Andrea is helyzetbe került, de mellément lövése. A 45. percben Brolin ült ki bottal lökésért, jól járt a korong, de Odnoga lövését védte Berglind, majd másodpercekkel később Kiss ült ki fogásért. A négy a négy elleni játék során Ungár kiugrott, de hárított a svéd. Az 50. percben pedig fordított Magyarország, Kiss Andrea gyönyörű gólt lőtt a fölső sarokba. A második magyar gól után még inkább fizikai játékot játszottak a svédek, nyomtak, viszont Szelényi és Ungár kiugrása jelezte, veszélyesek a magyar kontrák. A svéd edző időt is kért 53:03-nál, érezte, rendet kell tennie a fejekben. Fél perc múlva Horváth lövése nem sokkal ment mellé, aztán újra svéd dominancia jött. Másfél perccel a vége előtt jött is az egyenlítés, Németh Anikó hiába védett bravúrral, Husak Asp egyenlített, Gömöri Csaba pedig időt kért. A 60. percben Pintér ugrott ki, de a svéd kapus hárított, majd Kiss lövését blokkolták. 59:48-nál Forslund látványosan szabálytalankodott, így emberelőnybe került Magyarország, ahol a rendes játékidőben még volt idő egy Németh Bernadett-lövésre, amit védett Berglind.

A hosszabbításba 1:48 erejéig átnyúlt az emberelőny, így négy a háromra támadhattak a lányok. Elsőként Medgyes Dorottya lőtt, de védett a svéd, aztán négy a háromra járt a korong fél percig, újra felálltak a lányok, eredménytelenül, viszont négy a négyre is domináltak. Utána viszont volt egy-két svéd lehetőség, közülük Karlsson értékesítette sajátját, Svédország 3-2-re nyert.

A délutáni mérkőzésen a Finnország?Csehország találkozó is ráadásba torkollt, a csehek büntetőkkel nyertek 3-2-re.