Iginla 600. gólpassza

A Bruins szélsője Milan Lucicnak adta a jubileumi gólpasszt, ezzel nyolcadik az aktív játékosok listáján.

A Boston a Vancouvert fogadta haza pályán, ahol a már említett Jarome Iginla és Milan Lucic páros játszotta a főszerepet, mindkét játékos egy-egy gólpassz mellett szezonbeli 16. találatát szerezte a mérkőzésen. A Bruins a győzelemmel és a Tampa vereségével apró lélegzetvételhez jutott, hat pontra meglépett ellenfelétől úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A Rangers a Coloradót fogadta a Gardenben és lavinaként ment át ellenfelén. A hazaiak az egész mérkőzés folyamán óriási fölényben játszottak, volt olyan pillanata a találkozónak amikor 30-6 volt a kapura lövési arány. A sima négygólos sikerből leginkább a második sor vette ki a részét, a CallahanRichards, Hagelin trió összesen három gólt és hét pontot termelt.

Paul Maurice és a Winnipeg megállíthatatlan, az új edző kinevezése óta a kanadai gárda tizenegy meccsből a kilencediket nyerte. A Jets sokáig döntetlenre állt a Carolina otthonában, ám 63 másodperccel a vége előtt érkezett Chris Thorburn, aki betalált és megszerezte a győzelmet a vendégeknek. Thorburn 335 mérkőzés után szerzett ismét győztes találatot, ez az aktív csatárok között a második leghosszabb, csak Colin Fraser előzi meg 358 meccsel.

A Flames gólt sem tudott ütni a Bell Centerben a Montreal otthonában, így nemcsak a kanadai rangadót bukta el, de az ötmeccses győztes sorozatát is. A Canadiens kapujában Carey Price szezonbeli negyedik hibátlan teljesítményét nyújtotta, pályafutása során pedig a 22.-et, amivel befogta a franchise hetedik helyén álló José Theodore-t. A Habs a sikerével feljött az Atlantic-csoport harmadik helyére, megelőzte a Torontót, amely Floridában szenvedett vereséget.

A Panthers az első két harmadban 37 lövést küldött a Leafs kapujára, ám nem volt hatékony, mindössze egyszer tudták bevenni Bernier kapuját. A záró húsz percben azonban fordult a kocka, a mennyiséget felváltotta a minőség, 11 lövésből három gólt szereztek a hazaiak, amivel eldöntötték a mérkőzést.

Jevgenyij Nabokov lehúzta a rolót Washingtonban, az Islandersnek pedig egyetlenegy találat elég volt a diadalhoz a fővárosban. A győztes találatot a harmadik harmad elején a hátvéd Andrew MacDonald lőtte. Az Islanders történetében ez volt a második eset, hogy a csapat 1-0-ra nyerjen és a győztes találatot egy bekk szerezze. 1998. október 17-én a St. Louis otthonában Tommy Salo védett hibátlanul és Bryan Berard góljával győzött az Islanders.

Hiába küldött 50 lövést Robin Lehner kapujára a St. Louis, a végén örülhetett, hogy az egyik pontot megmentette a Senators ellen. A Blues kihasználta elképesztő fölényét és kétgólos előnnyel várta a záró harmadot. Ám ráült az eredményre, elkényelmesedett, az Ottawa pedig kevesebb mint három perc alatt ütött három góllal megfordította a mérkőzést. A Zenészeknek hirtelen sürgős lett és Jordan Leopold góljával ki is harcolták a döntetlent, majd a szétlövéseket, ahol ismét előnybe kerültek, de nem tudtak élni az eséllyel, nem úgy, mint a vendégek. Az ötödik körben Maxim Lapierre hibázott, Kyle Turris viszont nem, így a vendégek kapták a plusz pontot.

Újonc kapus még sohasem kezdett zsinórban 11 alkalommal a Minnesota kapujában, mostanáig. Darcy Kuemper viszont megkapta a lehetőséget és ha már ott volt, élt is vele, 34 lövést hárított a Tampa ellen és győzelemhez segítette a csapatát. A Lightning szurkolóinak mindössze annyi örömük maradt, hogy Martin St. Louis megszerezte 966. pontját, amivel megelőzte az örökranglistán a legendás Maurice Richard-t.

A Stars Phonixben lépett jégre és a mérkőzés második felében nyújtott játékának köszönhetően megérdemelten vitte el a pontokat a sivatagból. A vendégek félórán keresztül nem találták az utat a Mike Smith kapujához, de Shawn Horcoff emberelőnyös gólja megtörte a jeget. A dallasi csapat az utolsó harmadban is agilisabb volt, gólra tudta váltani fölényét és Antoine Roussel, valamint Ryan Garbutt góljaival biztosan zsebelte be a pontokat.

Boston?Vancouver 3-1 (videó)
G.: Lucic, Iginla, Paille ill. Díaz

NY Rangers?Colorado 5-1 (videó)
G.: Callahan (2), Stralman, Brassard, Richards ill. Landeskog

Carolina?Winnipeg 1-2 (videó)
G.: Nash ill. Ladd, Thorburn

Montreal?Calgary 2-0 (videó)
G.: Bourque, Desharnais ill. ?