Kemény fehérorosz keret vár ránk

 

Három sérülés miatt kénytelen volt változtatni Glen Hanlon szövetségi kapitány.

A fehérorosz válogatottban nem léphet jégre a rutinos Alekszej KaljuzsnijJevgenyij Kovirsin és Andrej Sztasz, helyükre Alekszandr PavlovicsSztanyiszlav Lopacsuk és Jevgenyij Szolomonov került. Előbbi két játékos idén a Dinamo Minszkben és a Nyeman Grodnóban is játszott, míg Szolomonov a Gomel jégkorongozója.

Így az eredeti kerethez képest csak 15 aktív KHL-es áll majd a magyar válogatottal szemben csütörtökön. A 8 fős fehérorosz védelemben pontosan 7-en érkeznek a legmagasabb szintű orosz bázisú ligából. Kiváló értékmérő lesz ez a sok alapemberét nélkülöző, 3 légióssal (Gőz, Vas J., Sebők) megerősített magyar ligaválogatott számára. Hozzá kell tenni, hogy ellenfelünk is nélkülözi majd elég sok kulcsemberét.

Fehéroroszország játékoskerete a februári EIHC-tornára:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Vitalij Belinszkij 1989 Junoszty Minszk
Andrej Mezin 1974 Avangard (KHL)
Védők:
Andrej Antonov 1985 Avtomobiliszt (KHL)
Andrej Filicskin 1987 Dinamo Minszk (KHL)
Oleg Gorosko 1989 Dinamo Minszk (KHL)
Andrej Karev 1985 Junoszty Minszk
Ilja Kaznadej 1989 Dinamo Minszk (KHL)
Jevgenyij Nogacsov 1991 Dinamo Minszk (KHL)
Nyikolaj Sztaszenko 1987 Szeversztal (KHL)
Ivan Uszenko 1983 Dinamo Minszk (KHL)
Támadók:
Sergei Drozd 1990 Dinamo Minszk (KHL)
Artur Gavrus 1994 Dinamo Minszk (KHL)
Alekszej Jefimenko 1985 Dinamo Minszk (KHL)
Anton Jeliszejenko 1991 Metallurg Zslobin
Artyom Kiszlij 1989 Torosz (VHL)
Alekszandr Kitarov 1987 Dinamo Minszk (KHL)
Nyikita Komarov 1988 Titan (VHL)
Sztanyiszlav Lopacsuk 1992 Nyeman Grodno
Nyikita Oszipov 1984 Dinamo Minszk (KHL)
Alekszandr Pavlovics 1988 Dinamo Minszk (KHL)
Geoff Platt 1985 Lokomotiv (KHL)
Jevgenyij Szolomonov 1990 Gomel
Artyom Volkov 1985 Junoszty Minszk

A gdanski EIHC-torna programja:

2014. február 6. csütörtök 16.30 Magyarország–Fehéroroszország
2014. február 6. csütörtök 20.00 Lengyelország–Olaszország

2014. február 7. péntek 17.00 Fehéroroszország–Olaszország
2014. február 7. péntek 20.45 Lengyelország–Magyarország

2014. február 8. szombat 17.00 Olaszország–Magyarország
2014. február 8. szombat 20.45 Lengyelország–Fehéroroszország

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP ÉLŐ
MK 18:00 DABUTE ÉLŐ
MK 19:30 MACTIT ÉLŐ
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 
U18 16:00 PEFMIS 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
   H I R D E T É S
Partnerünk