Az Anaheim komolyabb völgybe került

Homokszem került a Ducks gépezetébe, az NHL tabelláját vezető együttes az utolsó kilenc meccséből ötöt elvesztett, négy hazai meccséből pedig hármat elbukott.

A sokáig bevehetetlennek tűnő Honda Centerből sorra hozzák el az ellenfelek a két pontot, a Minnesota és a Dallas után most a Columbus. A Jackets a záró harmadban döntötte el a mérkőzést, amikor Nick Foligno duplájával háromgólosra hizlalta előnyét. A balszélső mellett Szergej Bobrovszkij volt ellenállhatatlan, aki a 34 lövést fogott a mérkőzésen és 14-et a záró húsz percben.

Alsóházi rangadót rendeztek Buffalóban, ahol a két konferencia legrosszabbja, a Sabres és az Oilers találkozott. A két leggyengébb csatájából a kanadai gárda került ki győztesen Ilja Brizgalovnak köszönhetően, aki 42 védéssel járult hozzá a győzelemhez. Az Edmonton ezzel több mint tíz év után győzött a Buffalo ellen, utoljára 2003. október 16-án örülhettek az Olajosok a Szablyások ellen.

Pittsburghben is egy kapus volt a főszereplő, mégpedig az Ottawa hálóőre, Craig Anderson, aki pontosan kétszer annyi (48-24) lövést kapott mint kollégája. Anderson remeklésének hála a Senators ugyan kihúzta a hosszabbításig, de ott már ő is tehetetlennek bizonyult James Neallel szemben, aki a ráadás második percében bevetette a kapuját. Neal ezzel a szezonban másodszor szerzett győztes gólt a hosszabbításban, legutóbb december 27-én a Carolina otthonában.

Eltiltása után hiába tért vissza John Tortorella a Vancouver kispadjára, csapata ütött gól nélkül szenvedett vereséget a Red Wings otthonában. A shutoutot azonban rendhagyó módon a két kapus, Jimmy Howard és Jonas Gustavsson hozta össze, utóbbi kezdett a mérkőzésen, ám megsérült és az első szünetben lecserélték. A detroiti kapus tandem utoljára 2001. október 27-én védett hibátlanul, akkor a Manny Legace, Dominik Hasek kettős nullázta le a Nashville-t.

Az Avalanche a New Jersey otthonában lépett fel és 59 percig nem találta az utat a fantasztikusan védő Cory Schneider kapujához. Kevesebb mint kettő perccel a vége előtt azonban P.A. Parenteau bevette a Devils kapuját, 1-1-re alakítva a mérkőzést és kicsikarva a hosszabbítást. A Colorado kihasználta a lélektani előnyét és a hosszabbítás 28. másodpercében Ryan O’Reilly góljával a győzelmet is megszerezte.

Patrick Kane minden tiszteletet megérdemel. A Chicago centerének nagyapja a mérkőzés napján elhunyt, ettől függetlenül vállalta a játékot és két góllal valamint egy gólpasszal győzelemre vezetette csapatát a Los Angeles otthonában. A Kings Anze Kopitar egy góljával és két gólpasszával próbálta tartani a lépést ellenfelével, sikertelenül, így a kaliforniai gárda tovább csúszott a lejtőn és utolsó tíz meccséből a kilencediket vesztette el, zsinórban pedig a negyediket.

A Flyers az utolsó játékrészben ütött négy góljának köszönhetően fordított és 14 év után először győzte le a San Josét. A záró harmad elején kevesebb mint három perc alatt három gólt szerzett a Philly a Sharks otthonában, amit a hajrában még eggyel megtoldott, így magabiztos győzelmet aratott a SAP Centerben. A Flyers nyerőembere a csapat kapitánya Claude Giroux volt, aki egy gól mellett kétszer szolgálta ki a társait.

Buffalo?Edmonton 2-3 (videó)
G.: Ott, Stafford ill. Petry, Schultz, Hendricks

Pittsburgh?Ottawa 2-1 (videó)
G.: Gibbons, Neal ill. Da Costa

Detroit?Vancouver 2-0 (videó)
G.: Abdelkader (2) ill. ?

New Jersey?Colorado 1-2 (videó)
G.: Carter ill. Parenteau, O’Reilly