Oroszország a bandy világbajnok

A hazaiak 15 ezer néző előtt egy góllal verték a svédeket. Lejátszották a bandy vb helyosztóit.

A hetedik helyért Fehéroroszország és Kanada játszott, a fehéroroszok egyetlen győzelmüket aratták a tornán, 7-5-re győztek a juharlevelesek ellen. Ezzel Kanada kiesett a B csoportba, és a másodosztály aranyérmese, Lettország játszhat helyettük az elitben. Nem volt jó napjuk az észak-amerikaiaknak, hiszen az 5. helyért az Egyesült Államok csapata is kikapott Norvégiától 6-3-ra.

Ezer néző látta a Trud stadionban a bronzmérkőzést Finnország és Kazahsztán között. A skandinávok az első félidő legelején és legvégén is szereztek gólt, 2-0-ra vezettek a szünetben, de a második félidőben ők csak egy gólra voltak képesek, míg a már a svédek ellen is rendkívül erős második 45 percet produkáló kazahok ötre, így megfordult az eredmény, végül kazah bronzérem született az 5-3 arányú győzelem nyomán. A meccset ezen a linken nézhetik meg.

A döntőben a világ két legnagyobb bandy nemzete találkozott egymással. Végre telt ház, 15 ezer néző gyűlt össze a stadionban, és azt látta, hogy a 3. percben a svédek szereztek vezetést. Ezt az 5. percben egyenlítették ki a hazaiak, és a 40. percben a vezetést is megszerezték. Szünet után ismét a 3. percben szereztek gólt a svédek, ezzel lett 2-2. A 67. percben az oroszok visszavették a vezetést. A vendégek ugyan óriási lehetőséghez jutottak nem sokkal később, de a 72. percben büntetőt hibáztak. Mivel később sem sikerült az egyenlítés, a 3-2-es győzelemmel az oroszoké lett az aranyérem. A teljes felvétel ide kattintva érhető el.