FTC?Dab.Docler 3-7

A Fradi két harmadon át minden erényét megcsillogtatta, amiért a szezonban egyre többen járnak Pesterzsébeten mérkőzésre, de az utolsó periódusban nem tudta tartani a lépést az alapszakaszgyőztes Dab.Doclerrel.

A Fradinál Meravy, a DAB-nál Kalnins kezdett a kapuban. Az első harmad jó iramú, változatos mérkőzést hozott, mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de a két említett kapus is a helyén volt. Egészen a 15. percig, amikor az utóbbi időben a negyedik sor csatáraként szárnyakat kapó Szabados egy finom csuklómozdulattal emelt a hálóba. A fiatal csatár hetedik gólját szerezte a szezonban. Már-már úgy tűnt, vendégvezetéssel ér véget az első harmad, azonban a Ferencváros megalkuvást nem ismerő mentalitása ismét meghozta gyümölcsét. Az utolsó másodpercekben ugyanis Kalnins védett egyet, majd kitette a korongot a védőnek, a két játékos azonban nem értette meg egymást, így a pakk szabadon maradt, amire Ojanen csapott le elsőként és két másodperccel a harmad vége előtt kiegyenlített.

FTCDAB 2

A második harmad eleje a dunaújvárosiaké volt, amit a hetedik percben két gyors gól is jelzett. Előbb Peterdi lőtte be Galanisz passzát, majd mindössze 12 másodperccel később Somogyi növelte kettőre a Dab.Docler előnyét. A Fradi azonban kétgólos hátrányban sem adta fel, ráadásul az Acélbikák a kelleténél jobban megnyugodtak és visszavettek az iramból. Márpedig ez idén megengedhetetlen az FTC ellen, amely a 30. percben a hátvéd Wéber Zsolt révén előbb egy gólra zárkózott, majd Kiss Gábor a 35. percben az egyenlítést is megszerezte. Úgy tűnik az első két harmad a fiatal játékosokról szólt, hiszen a Szabadosnál is fiatalabb Wéber szezonbeli első gólját szerezte. Bár az egyenlítés után újra felpörgött a DAB, a második harmad szintén egyenlő állással ért véget.

A harmadik húsz percben aztán nem tudta tartani a lépést az alapszakaszelső címvédővel a Fradi. Ismét a játékrész hetedik perce volt a döntő, melyben újfent két gólt szerzett a Dunaújváros, előbb Contois, majd Pavuk volt eredményes. Az újabb ferencvárosi gól azonban csak nem akart megérkezni, helyette Contois az 55. percben duplázott. A végeredményt Ladányi Balázs állította be, három perccel a vége előtt született góljával nyert a Dab.Docler 7-3-ra.

Dobos Tamás (FTC Budapest ESMTK): Az első két harmadban tettük a dolgunkat, visszajöttünk a meccsbe 1-3 után. A harmadik harmad katasztrofális volt, mindenki rohangált csak a jégen eszetlenül. A védelmünk ma sajnos nem volt a helyzet magaslatán és a kapusunk sem úgy teljesített, ahogy elvárható lett volna.

Stephan Lund (DAB Docler): Az, hogy bejutottunk a rájátszásba már rányomta a bélyegét erre a mérkőzésre. A harmadik harmadra azonban felpörögtek a srácok és így megnyertük a mérkőzést. A kapusteljesítménnyel elégedett voltam.

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 260 néző. Játékvezetők: Németh, Nagy, Somos, Pálkövi.
Meravy: 81,6% (Budai)
Kalnins: 91,9% (Kiss T.)