Brassó?UTE 6-1

A Brassó magabiztosan hozta a kötelezőt, és mivel a csíkszeredai mérkőzés is számára kedvezően alakult, újra saját kezébe veheti sorsát a legnehezebb sorsolással rendelkező playoffaspiráns.

A kezdés után 45, majd az egyenlítést követően 32 másodperc kellett a Brassónak ahhoz, hogy az UTE-val szemben vezetést szerezzen. Ezt követően pedig folyamatosan növelte előnyét a hazai csapat, s meg sem állt a biztos győzelem felé vezető úton.

Zsók Levente szerzett vezetést tehát az 1. percben, ezt Pichler Ádám emberelőnyben egyenlítette ki a harmad felénél, de a lila-fehér öröm nagyon rövidre sikerült, Kevin Wehrs a 11. percben már 2-1-re módosította az állást. Sőt 3 percen belül már 3-1 volt az állás, Martin Saluga góljánál a brassóiak egyik új szerzeménye, Ivan Dornic is passzt jegyzett.

A második játékrész lefolyt csöndben, gól nélkül, majd a záró 20 perc elején kétpercenként lőtt egy gólt a Brassó, előbb Imecs Attila, majd Petres Tivadar révén. Talán le is ment volna 5-1-gyel a meccs, ha a hajrában nem szed össze két kiállítást az UTE, amit a hazaiak Saluga révén kihasználtak.

Kari Rauhanen, ASC Corona Brassó: ?Jó meccset játszottunk, azt hiszem, sikerült megtalálnunk a sorok ideális összetételét. Örülök, hogy a játékosok megfelelően állta hozzá a mérkőzéshez. Jó alkalom volt a gyakorlásra, nem volt nehéz meccs, minden játékosunk szóhoz jutott, ez egy jó alkalom volt arra, hogy tapasztalatot gyűjtsenek. Remélem, hogy nem a következő meccsekre lesznek sérültjeink, a játékosok megtartjá a jó szellemet és minőségi mérőzéseket játszanak.”

Fekti Bálint, UTE: ?Nem kezdtünk jól, nagyon könnyen adtuk az első gólt a Brassónak, és aztán a dolgok nagyon hamar eldőltek a Brassó javára. A második harmad első 10 percében szerencsénk is volt, aztán viszont voltak jó helyzeteink, de nem tudtunk gólt lőni belőlük. A harmadik szakasz viszont borzalmasan sikerült, újabb jó játékosunkat vesztettük el, és még egy könnyű gólt kaptunk. A végére szétestünk, elfáradtunk.?

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 1000 néző. Játékvezetők: Lascar, Trandafir, Siko, Csata.
Polc: 94,7% (Fülöp)
Pleszkán: 84,6% (Hajek)