Olimpija Ljubljana?Fehérvár 1-4

Szlovén mumus márpedig nem létezik. Emberfeletti teljesítményre készült a Fehérvár, hiszen a két nappal ezelőtti hazai 2-8 után kellett visszavágnia a Ljubljanának, ráadásul a Hala Tivoliban. Sikerült.

A sorokat némileg átalakított Marty Raymond, Kovács Csaba került az első sorba, Németh Attila pedig a harmadikba. A rájátszásban megszokott módon alaposan megszórtak minket kiállítással, ahogy a Dornbirn ellen, úgy ezúttal is négy hátrányt kaptunk zsinórban már az első harmadban. Ezúttal a végén egy előny is jutott nekünk, de így is csoda, hogy mindennek ellenére 1-0-s vezetéssel vonultunk pihenőre húsz perc után. Nem meglepő, hogy a gólt is emberhátrányban lőttük, Benk András vette el a korongot a szlovénoktól, és Kuhn kapujába vágta. Így is 14 lövésre voltunk képesek, élt a csapat, egyértelműen visszatalált ahhoz a játékhoz, amely az első négy meccs sikerét hozta.

AVSOLL Banham

A folytatás is meseszerűen indult, Sarauer tuszkolta be a korongot Kuhn kapujába, így a 21. percben már 0-2 állt a táblán. Tombolt a mérkőzésre kilátogató mintegy 150 magyar szurkoló, a hazaiak végig csendben nézték az eseményeket. Habár kivédekeztünk kettős hátrányt is, a gólt mégis 5 az 5 ellen kaptuk, a Székesfehérváron is eredményes Miha Verlic szépített a 30. percben. A Volán aktív játékkal reagált az eseményekre, végig fegyelmezetten hokizott a magyar csapat, leginkább a felesleges kiállítások terén kell javulni a jövőben. A hivatalos statisztika szerint a középső harmadban 23:13-ra nyertük a kapura lövéseket. Hetényi Zoltán 30 lövést fogott 40 perc alatt, bravúros teljesítmény volt ez ismét. De még nem volt vége, és csak egy gól volt az előny.

Néhány magabiztos Hetényi-védés után Kovács Csaba lőtte be a szezon eddigi legfontosabb Volán-gólját, a 47. percben 3-1-re alakítva ezzel az állást. Banham második gólpassza volt ez a meccsen. A veterán tengerentúli légiós egykori sikerei helyszínén bizonyította be, hogy a 40 felé közeledve is domináns hím az EBEL-ben, egy szép szóló végén mattolta Kuhnt. Az 55. percben lezárta a nyitott kérdéseket, 4-1-re vezettünk. A hátralévő időben már nem is változott az állás.

Így a Fehérvár 11-re növelte pontjai számát, 6-ből 5 mérkőzést megnyert a középszakaszban, szinte hihetetlen. Mivel a Klagenfurt odahaza kapott ki a Dornbirntól, így két 9 pontos üldözőnk van, mögöttük a Graz következik 8 ponttal, míg a 6 pontos Ljubljana és az 5 pontos Innsbruck nehéz helyzetbe került, de még van miért hajtaniuk.

A csapat bizonyította, hogy ami két nappal ezelőtt történt, az csak a kisiklás, rossz nap kategóriába tartozó lábjegyzet, a csoda ettől függetlenül töretlenül folytatódik. Három hét szünet után 7 nap és 4 mérkőzés áll a rendelkezésre ahhoz, hogy a 7. helyről és kétpontos előnyből indulva meglegyen az egyik rájátszást érő helyezés. Nem lesz könnyű, de ez a csapat bármire képes. Ezt épp Ljubljanában bizonyították be.

EBEL, 1700 néző. Játékvezetők: Berneker, Veit, Ettlmayr, Kalb.
Kuhn: 92,6% (Sila)
Hetényi Z.: 97,4% (Rajna)