A Rangers ismét megverte az Islanderst

Tíz nap alatt harmadszor, a Stadium Series után két nappal ismét városi rangadót rendeztek New Yorkban, de most a Rangers pályaválasztása mellett, ahol végül a Kékek örülhettek.

A Parkőrök a harmadik harmadbeli remek játékának köszönhetően tartották otthon a pontokat, az utolsó nyolc percben háromszor vették Nabokov kapuját. A hazaiak kapujában Henrik Lundqvist zsinórban kilencedik szezonjában is elérte a húsz győzelmes határt, amivel megdöntötte Ed Giacomin nyolcszezonos franchise-rekordját.

A Carolina hazai pályán győzte le a St. Louist, és ezzel megszerezte a 10. győzelmét január hónapban. Ilyen sikeres időszaka utoljára 2009. márciusában volt a Hurricanesnek, amikor Cam Ward vezetésével szereztek tíz győzelmet. A mostani sikerszéria is egy kapushoz köthető, név szerint Anton Hudobinhoz, aki kollégájához hasonlóan ugyanúgy 10 győzelmet szerzett. Az orosz hálóőr 27 védéssel járult hozzá a Blues győzelméhez, egész havi teljesítménye pedig 10 győzelem mellett 4 vereség és 2,18-as kapott gólátlag.

Izgalmas meccset játszottak az autóvárosban, ahol Michal Neuvirthnak és Ovecskinnek köszönhetően a fővárosiak is gazdagodtak egy ponttal. A Capitals kapusa végig életben tartotta csapatát, összesen 42 alkalommal védett, az orosz szupersztár pedig 39. gólját szerezte a végső dudaszó előtt hét másodperccel, megmentve az egyik pontot csapatának. A ráadás nem hozott döntést, így jöhettek a büntetők, ahol Neuvirth mellett Howard is parádézott a vasak között. A két kapus egészen a hetedik körig hibátlanul teljesített, ekkor Patrick Eaves nem hibázott, Jay Beagle viszont igen, így a Red Wings kapta a plusz pontot.

Detroithoz hasonlóan alakult a forgatókönyv Nashville-ben is, ahol a Devils lépett jégre. A New Jersey az egyaránt kétpontos Jágr, EliásZajac trió vezetésével nyerésre állt egészen az utolsó pillanatokig, de 11 másodperccel a vége előtt David Legwand egyenlített, kiharcolva a hosszabbítást. A hirtelen halál egészen 89 másodpercig tartott, amikor a mérkőzésen másodszor eredményes Shea Weber emelt a Devils kapujába, megszerezve a győzelmet a vendéglátóknak.

A Vancouver csapatának minden bizonnyal jót fog tenni, hogy a hat meccsre eltiltott John Tortorella mester a következő mérkőzésen már visszatérhet a kispad mögé a Detroit ellen. A Canucks az edzője nélkül a hat találkozóból négyet elbukott, az utolsót ma hajnalban a Winnipeg otthonában. Pedig a vendégek mindent megtettek annak érdekében, hogy a féltucat mérkőzésen legalább a pontok felét begyűjtsék, először 0-2, majd 2-3 után egyenlítettek. Ám a Jets pont egy Devin Setoguchival volt jobb, a mérkőzésen duplázó center a mérkőzés vége előtt kevesebb mint kettő perccel megszerezte a győzelmet a hazaiaknak.

NY Rangers?NY Islanders 4-1 (videó)
G.: Boyle, Brassard, Richards, McDonagh ill. Okposo

Carolina?St. Louis 3-1 (videó)
G.: Gerbe, Skinner, Szjomin ill. Backes

Detroit?Washington 4-3 (videó)
G.: Miller, DeKeyser, Nyquist ill. Chimera, Wellman, Ovecskin

Nashville?New Jersey 3-2 (videó)
G.: Weber (2), Legwand ill. Eliás, Jágr