Franzen nem mehet az olimpiára

 

A Detroit Red Wings 34 éves svéd csatára nem gyógyult fel agyrázkódásából.

Johan Franzen, a világbajnok és Stanley Kupa-győztes támadó kiesése nagyon komoly veszteség, az egyik rutinos húzóemberét vesztette el Svédország. December 15-én a Tampa ellen szenvedett fejsérülést, 16 meccset kihagyott, vasárnap 17 perc erejéig visszatért, gólpasszt is adott, de másnap és a keddi edzésen kiderült, még nem terhelhető a játékos, kiújultak a tünetei, pihennie kell.

Helyét a keretben Gustav Nyquist (Detroit Red Wings), Marcus Johansson (Washington Capitals) vagy Patric Hörnqvist (Nashville Predators) veheti át, a hírek szerint Nyquist a legesélyesebb erre.

Svédország olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Jhonas Enroth 1988 Buffalo (NHL)
Jonas Gustavsson 1984 Detroit (NHL)
Henrik Lundqvist 1982 New York Rangers (NHL)
Védők:
Alexander Edler 1986 Vancouver (NHL)
Oliver Ekman-Larsson 1991 Phoenix (NHL)
Jonathan Ericsson 1984 Detroit (NHL)
Niklas Hjalmarsson 1987 Chicago (NHL)
Erik Karlsson 1990 Ottawa (NHL)
Niklas Kronwall 1981 Detroit (NHL)
Johnny Oduya 1981 Chicago (NHL)
Henrik Tallinder 1979 Buffalo (NHL)
Támadók:
Daniel Alfredsson 1972 Detroit (NHL)
Nicklas Backström 1987 Washington (NHL)
Patrik Berglund 1988 St. Louis (NHL)
Jimmie Ericsson 1980 Skelleftea
Loui Eriksson 1985 Boston Bruins
Carl Hagelin 1988 New York Rangers (NHL)
Marcus Krüger 1990 Chicago (NHL)
Gabriel Landeskog 1992 Colorado (NHL)
Daniel Sedin 1980 Vancouver (NHL)
Henrik Sedin 1980 Vancouver (NHL)
Jakob Silfverberg 1990 Anaheim (NHL)
Alexander Steen 1984 St. Louis (NHL)
Henrik Zetterberg 1980 Detroit (NHL)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP ÉLŐ
MK 18:00 DABUTE ÉLŐ
MK 19:30 MACTIT ÉLŐ
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 
U18 16:00 PEFMIS 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
   H I R D E T É S
Partnerünk