Cserék a szlovák olimpiai keretben

 

Nem biztos, hogy Vujtek mester megússza két módosítással, sok még a kérdőjeles játékosa.

Csütörtökön kiderült, hogy Granák után újabb szlovák bekk kerül ki az olimpiai keretből, miután Michal Sersen, a Slovan védője nem épül fel a szocsi játékokig. A fentebb említett két hátvéd helyére a Liigában játszó Milan Jurcina és a cseh Mountfield játékosa, René Vydareny került.

Több mint valószínű, hogy nem ez volt az utolsó csere Szlovákia játékoskeretében, ugyanis Marcel Hossa és Lubomir Visnovsky sem épült még fel, kérdéses, egészségesek lesznek-e a torna kezdetére, illetve Marián Gáborík szereplése sem biztos ez idő tájt.

Vladimír Vujtek mindemellett megnevezte azokat a játékosokat, akik együtt edzenek a kerettel az NHL-es játékosok érkezéséig. A kapuban Jaroslav Janus, a védelemben Marek DalogaTomás Starosta és Ivan Svarny, míg a támadóknál Mário BliznákJuraj Mikus és Branko Radivojevic nyújt kiegészítést a tengerentúliak csatlakozásáig.

Szlovákia olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Peter Budaj 1982 Montreal (NHL)
Jaroslav Halak 1985 St. Louis (NHL)
Jan Laco 1981 Donbassz (KHL)
Védők:
Ivan Baranka 1985 Avangard (KHL)
Zdeno Chára 1977 Boston (NHL)
Milan Jurcina 1983 TPS (FIN)
Martin Marincin 1992 Edmonton (NHL)
Andrej Meszáros 1985 Philadelphia (NHL)
Andrej Sekera 1986 Carolina (NHL)
Lubomír Visnovsky 1976 New York Islanders (NHL)
René Vydareny 1981 Mountfield (CZE)
Támadók:
Milan Bartovic 1981 Slovan (KHL)
Marián Gáborík 1982 Columbus (NHL)
Michal Handzus 1977 Chicago (NHL)
Marcel Hossa 1981 Dinamo Riga (KHL)
Marian Hossa 1979 Chicago (NHL)
Tomás Jurco 1992 Detroit (NHL)
Tomás Kopecky 1982 Florida (NHL)
Tomás Marcinko 1988 HC Kosice
Michel Miklik 1982 Slovan (KHL)
Peter Ölvecky 1985 Slovan (KHL)
Richard Pánik 1991 Tampa Bay (NHL)
Tomas Surovy 1981 Dinamo Minszk (KHL)
Tomás Tatar 1990 Detroit (NHL)
Tomás Záborsky 1987 Szalavat Julajev (KHL)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk