Cserék a szlovák olimpiai keretben

 

Nem biztos, hogy Vujtek mester megússza két módosítással, sok még a kérdőjeles játékosa.

Csütörtökön kiderült, hogy Granák után újabb szlovák bekk kerül ki az olimpiai keretből, miután Michal Sersen, a Slovan védője nem épül fel a szocsi játékokig. A fentebb említett két hátvéd helyére a Liigában játszó Milan Jurcina és a cseh Mountfield játékosa, René Vydareny került.

Több mint valószínű, hogy nem ez volt az utolsó csere Szlovákia játékoskeretében, ugyanis Marcel Hossa és Lubomir Visnovsky sem épült még fel, kérdéses, egészségesek lesznek-e a torna kezdetére, illetve Marián Gáborík szereplése sem biztos ez idő tájt.

Vladimír Vujtek mindemellett megnevezte azokat a játékosokat, akik együtt edzenek a kerettel az NHL-es játékosok érkezéséig. A kapuban Jaroslav Janus, a védelemben Marek DalogaTomás Starosta és Ivan Svarny, míg a támadóknál Mário BliznákJuraj Mikus és Branko Radivojevic nyújt kiegészítést a tengerentúliak csatlakozásáig.

Szlovákia olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Peter Budaj 1982 Montreal (NHL)
Jaroslav Halak 1985 St. Louis (NHL)
Jan Laco 1981 Donbassz (KHL)
Védők:
Ivan Baranka 1985 Avangard (KHL)
Zdeno Chára 1977 Boston (NHL)
Milan Jurcina 1983 TPS (FIN)
Martin Marincin 1992 Edmonton (NHL)
Andrej Meszáros 1985 Philadelphia (NHL)
Andrej Sekera 1986 Carolina (NHL)
Lubomír Visnovsky 1976 New York Islanders (NHL)
René Vydareny 1981 Mountfield (CZE)
Támadók:
Milan Bartovic 1981 Slovan (KHL)
Marián Gáborík 1982 Columbus (NHL)
Michal Handzus 1977 Chicago (NHL)
Marcel Hossa 1981 Dinamo Riga (KHL)
Marian Hossa 1979 Chicago (NHL)
Tomás Jurco 1992 Detroit (NHL)
Tomás Kopecky 1982 Florida (NHL)
Tomás Marcinko 1988 HC Kosice
Michel Miklik 1982 Slovan (KHL)
Peter Ölvecky 1985 Slovan (KHL)
Richard Pánik 1991 Tampa Bay (NHL)
Tomas Surovy 1981 Dinamo Minszk (KHL)
Tomás Tatar 1990 Detroit (NHL)
Tomás Záborsky 1987 Szalavat Julajev (KHL)

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 19., vasárnap
U18 17:10 AVSMAC 4-2VÉGE
március 20., hétfő
MOL 18:00 MACMIS 3-4VÉGE
    • M4 SPORT
március 21., kedd
ROM 17:30 PROGAL 3-8VÉGE
ROM 17:30 SSCBRA 4-2VÉGE
március 22., szerda
U20 12:40 AVSDHK 2-3VÉGE
U16 16:00 AVSMAC 2-1VÉGE
MOL 17:00 MISMAC 2-1VÉGE
    • M4 SPORT
ROM 17:30 SSCBRA 1-4VÉGE
U20 17:30 ZEGMIS 0-2VÉGE
U20 17:40 VASMAC 2-5VÉGE
EBJL 19:40 AVSUTE 4-2VÉGE
március 23., csütörtök
U18 16:40 KMHPEF 3-5VÉGE
KHL 17:30 SZKLOK 5-4 HVÉGE
    • SPORT 2
március 24., péntek
NHL 00:05 WSHCBJ 
    • SPÍLER TV
NHL 03:30 LAKWPG 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAKB 
    • SPORT 2
U16 18:40 MACAVS 
március 25., szombat
U20   DHKAVS 
NHL 00:05 PITNYI 
    • SPÍLER TV
U20* 18:00 MACVAS 
március 26., vasárnap
NHL 04:30 LAKNYR 
    • SPÍLER TV
U16 18:00 AVSMAC 
NHL 23:00 NJDDAL 
    • SPÍLER TV
március 27., hétfő
U18   UTESCC 
március 28., kedd
U16*   MACAVS 
március 29., szerda
U16*   AVSMAC 
U20*   AVSDHK 
U20*   VASMAC 
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk